Aktuality


Použitie dusíku pre SLS 3D tlačiarne [vzdelávanie]

Prečo a kedy pripojiť dusík k Vašej SLS 3D tlačiarni? Aké sú náklady pri použití dusíkovej fľaše v porovnaní s generátorom dusíku? V tomto článku a náučných videách sme pre Vás pripravili zhrnutie toho najdôležitejšieho k tejto téme a ako inak, máme pre Vás pripravené riešenie šité na mieru pre kompaktné SLS 3D tlačiarne.   …
Kategórie: Novinky v portfóliu, Vzdelávanie
máj 2, 2024

Čalúnenie sedadiel z 3D tlače [prípadová štúdia]

Výrobca unikátnych superštvorkoliek ENGLER Superquad sa snaží o maximálne využitie moderných technológii všade tam kde je to možné a efektívne. Od 3D tlače kompletnej karosérie až po konštrukčné prvky s povrchovou úpravou pre dosiahnutie finálneho vzhľadu.
Kategórie: Prípadové Štúdie
apríl 30, 2024

Využitie 3D technológií v Protetika, a.s. [prípadová štúdia]

Poslaním spoločnosti PROTETIKA, a.s. je starať sa o zdravie klientov prostredníctvom série procesov a prístupov s využívaním moderných technológií, aby výsledkom činnosti boli kvalitné zdravotnícke pomôcky a zdraviu prospešná, moderná a funkčná obuv. V spolupráci so spoločnosťou ADATEX, s.r.o. – Go3D.sk, sme navrhli a zavádzame náhradu zložitého a časovo náročného postupu pri vytváraní načúvacích pomôcok. Doterajší proces manuálneho získania škrupinovej formy pre výrobu načúvacieho prístroja.
Kategórie: Prípadové Štúdie
december 4, 2023

Podpora digitálnej transformácie vzdelávania [vzdelávanie]

Využite akciovú ponuku pre výhodné zakúpenie 3D tlačiarne a 3D skeneru so zaškolením zdarma, prostredníctvom príspevku Ministerstva školstva, vedy,výskumu a športu pre zriadeľovateľov základných a stredných škôl.   Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu Slovenskej republiky poskytuje prostredníctvom príspevku na špecifiká v súlade s § 4af zákona č. 597/2003 Z. z. o financovaní základných škôl, …
Kategórie: Novinky v portfóliu, Vzdelávanie
november 29, 2023

3D technológie na SPŠ Jozefa Murgaša [prípadová štúdia]

Otázka odborného vzdelávania a zručností sa stáva kľúčovou v európskom aj svetovom meradle. Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša je v súčasnosti zapojená do projektov zameraných na modernizáciu priestorov a technického vybavenia, za pomoci prostriedkov z fondov Európskej únie.
Kategórie: Prípadové Štúdie
október 17, 2023

Jesenné výstavy MSV Brno a 3D EXPO [podujatia]

Na jeseň 2023 sa už tradične stretne odborná verejnosť s AM zameraním v rámci dvoch podujatí a Go3D.sk tam nebude chýbať. Na podujatiach sa budeme primárne venovať aktuálnym trendom a výzvam v oblasti aditívnej výroby spekaním polyamidového prachu (SLS) a industiálnych termoplastoch.
Kategórie: Podujatia
september 28, 2023

3D tlačiarne Zortrax na linkách v závode Toyota [prípadová štúdia]

Jedna z najväčších automobilových fabrík v Európe, ktorá sa zaoberá montážou motorov pre automobily Toyota, už dlhé roky používa na svojich výrobných linkách nástroje vytlačené na 3D tlačiarňach Zortrax. Viaceré 3D tlačené pomôcky a nástroje pomáhajú optimalizovať pracovný tok v obrovských procesoch, ktoré majú významný výrobný výkon. Prípravky, ktoré sa dnes 3D tlačia v automobilovom priemysle, boli kedysi vyrábané samostatnou nástrojárskou divíziou vybavenou CNC strojmi. V súčasnosti sa však viac ako 95 % prípravkov vyrába pomocou technológie LPD na 3D tlačiarni Zortrax M300 Plus.
Kategórie: Prípadové Štúdie
február 7, 2023

Profesionálne riešenia Raise3D v našej ponuke [novinka]

Raise3D je popredný výrobca profesionálnych FFF 3D tlačiarní, ktorý vďaka neustálemu napredovaniu vo vývoji svojich produktov a služieb prekonáva očakávania svojich zákazníkov, čím dlhodobo udržuje dôveru používateľov zo širokého spektra odvetví. 3D tlačiarne Raise3D sme otestovali a preverili za vás a môžeme potvrdiť, že vďaka inovatívnemu technickému riešeniu v uzavretej komore dosahujú až neuveriteľnú presnosť …
Kategórie: Novinky v portfóliu
november 22, 2022

3D meranie hliníkovej formy [prípadová štúdia]

S rýchlym vývojom a obrovským technickým pokrokom naprieč odvetviami v poslednom desaťročí, sa konštrukčný dizajn výrobkov stal zložitejším a existuje nevídané množstvo rôznych tvarov foriem. S rastúcim podielom voľne tvarovaných povrchov a rastúcimi požiadavkami na presnosť spracovania foriem čelí disciplína merania novým výzvam.   Tradičné metódy merania foriem sa vo všeobecnosti vykonávajú ručne, pomocou kontaktných …
Kategórie: Prípadové Štúdie
jún 29, 2022

MSV 2022 v Nitre s účasťou Go3D.sk [podujatia]

Po dvojročnej prestávke zapríčinenej opatreniami proti šíreniu covid-19 sa 24.5.2022 opäť otvorili brány výstaviska Agrokomplex pre MSV 2022 a technologických nadšencov z celého Slovenska. Naša spoločnosť Go3D.sk, ako líder v oblasti 3D technológii nemohla chýbať. Za účasti 107 vystavovateľov a takmer 7000 návštevníkov sme odprezentovali veľkú časť z Nášho portfólia.
Kategórie: Podujatia
jún 20, 2022