3D tlačiarne


Čo je 3D tlač?

3D tlač alebo aditívna výroba je proces vytvárania trojrozmerných pevných objektov z digitálneho súboru. Vytvorenie 3D tlačeného objektu sa dosiahne pomocou aditívnych procesov – postupných pokladaním vrstiev materiálu, až do finálnej podoby objektu. Na každú z týchto vrstiev sa dá pozerať ako na tenký rez vodorovného prierezu objektu. 3D tlač je opakom subtraktívnej výroby, kde sa surový blok materiálu obrába do finálneho tvaru, napríklad pomocou frézy. 3D tlač preto umožňuje vyrábať tvarovo zložité objekty s použitím menšieho množstva materiálu ako tradičné výrobné metódy.

Čo Vám prinesie investícia do 3D tlačiarne?

 

clockPotrebujete overiť nový dizajn produktu či prototypu? Urgentne vyrobiť prípravok či presvedčiť zákazníka vo Váš prospech? 3D tlačiareň Vám umožní okamžitú výrobu nového kusu a to bez zložitého nastavovania.

clockDlho čakáte na dodanie dielov vyrábaných obrábacími centrami? Potrebujete urobiť zmenu na produkte na poslednú chvíľu? 3D tlačiareň v internej prevádzke dokáže skrátiť výrobný cyklus na zlomok pôvodného času.

 

LPD

Layer Plastic Deposition je pokročilá technológia 3D tlače s dokonalo vyladenou kombináciou hardvér, softvér a tlačové materiály, pre dosiahnutie bezkonkurenčnej kvality a ceny výtlačkov pri maximálnej opakovateľnosti a spoľahlivost zariadenia.

 

FDM/FFF

Fused Filament Fabrication (FFF), alebo aj Fused Deposition Modeling (FDM) je proces 3D tlače, ktorý využíva kontinuálne vlákno z termoplastického materiálu. Vlákno sa privádza z cievky cez zahriatu tlačovú hlavu a trysku kde sa ukladá sa po vrstvách.

 

SLA / UV LCD / DLP

Technológia 3D tlače kde sa pre stavbu objektu využíva svetlocitlivá živica, ktorá sa vytvrdzuje pôsobením svetla. Zortrax používa vysokodetailný UV LCD displej a tak ponúka stálu, vysokú rýchlosť a presnosť bez ohľadu na to, koľko pracovného priestoru sa používa.

 

SLS

Selective Laser Sintering (SLS) používa laser na spekanie práškového materiálu na báze PA, TPU alebo TPE. Technológia je taktiež charakteristická vysokou presnosťou a mechanickou pevnosťou dielov a ako jediná nepoužíva podporné štruktúry.