3D tlačiarne


3D tlačiarne sú dostupnejšie, presnejšie a spoľahlivejšie ako kedykoľvek predtým

 

3D tlačiareň je zariadenie, ktoré dokáže vytvoriť trojrozmerný objekt na základe digitálnych 3D dát. Vytvorenie 3D tlačeného objektu sa dosiahne pomocou postupného ukladania vrstiev materiálu, až do finálnej podoby objektu. V súčasnosti je využitie 3D tlače rozdelené do niekoľkých oblastí, a to hlavne na základe použitej technológie a materiálu. Aditívna výroba má najmenej technologických a tvarových obmedzení v porovnaní s ostatnými výrobnými technológiami, čo prináša nové možnosti a výhody pre spoločnosti, ktoré si túto výrobu osvojili.

3d-tlaciarne

 
 

 

Čo vám prinesie investícia do 3D tlačiarne?

 

clockPotrebujete overiť nový dizajn produktu či prototypu? Urgentne vyrobiť prípravok, súčiastku či presvedčiť zákazníka vo váš prospech a nie ja čas na zadávanie malého množstva dielov externému dodávateľovi?
 
3D tlačiareň vám umožní okamžitú výrobu potrebného kusu.

clockDlho čakáte na dodanie dielov vyrábaných obrábacími centrami? Potrebujete urobiť zmenu na produkte na poslednú chvíľu a nie je čas na zadávanie dopytu a vyhodnocovanie ponúk od externého dodávateľa?

 
3D tlačiareň dokáže skrátiť výrobný cyklus na zlomok pôvodného času.

clockObávate sa investície a procesu zavedenia 3D technológie vo vašej firme? Obstaranie 3D tlačiarne do prevádzky vám umožní rapídne znížiť náklady na výrobu tvarovo zložitých, funkčných dielcov a prototypov.

 
3D tlač je dostupnejšia a spoľahlivejšia ako kedykoľvek predtým.

clockUvažujete aký materiál je pre váš výrobok vhodný? Ísť cestou termoplastov, vysoko detailných živíc či nahradiť kovové dielce kompozitnými? 3D tlačiarne vám umožnia rýchlu zmenu materiálu z výrobku na výrobok.
 
Spoľahlivá 3D tlač termoplastov, polymérov, kompozitov či kovu.

clockPotrebujete pridať vnútorné kanáliky do objemu súčiastky? Znížiť počet unikátnych dielov zadefinovaním medzery a 3D tlačou kompletnej zostavy alebo znížiť hmotnosť dielu topologickou optimalizáciou?

 
3D tlač vám prinesie nové možnosti optimalizácie vašich súčiastok.

clockČakáte na dodanie dielov od externých dodávateľov? Predražuje sa vám výroba kvôli zdĺhavému procesu zadávania dopytu a vyhodnocovania ponúk? Trápi vás zlá komunikácia a chybovosť vašich dodávateľov?

 
Vďaka 3D tlačiarni v internej prevádzke šetríte čas aj náklady.

clockPôsobíte na vysoko-konkurenčnom trhu a je pre vás náročné dobehnúť konkurenciu či udržať dosiahnutý level? Zavedenie aditívnej výroby môže byť kritickým bodom zlomu medzi úspechom a neúspechom.
 
3D tlač vo vašom podniku je dôležitým aspektom konkurencieschopnosti.


 

Vyberáme pre vás výhradne len tie najkvalitnejšie a spoľahlivé 3D tlačiarne

LPD/FDM/FFF

Zaradili sme pre Vás len tie najspoľahlivejšie a kvalitné strunové “plug and print” 3D tlačiarne na trhu. Od menších desktopových zariadení až po vysokovýkonné industriálne zariadenia pre tlač náročných kompozitov a obrovských modelov.

 

SLA/DLP

Technológia 3D tlače, kde sa pre stavbu objektu využíva svetlocitlivá živica, ktorá sa vytvrdzuje svetlom. Modely vykresľuje kvalitný LCD displej, ktorý ponúka vysokú rýchlosť a presnosť bez ohľadu na to, koľko pracovného priestoru sa používa.

 

SLS

Selective Laser Sintering (SLS) používa laser na spekanie práškového materiálu na báze PA, TPU alebo TPE. Táto technológia je taktiež charakteristická vysokou presnosťou a mechanickou pevnosťou dielov a nevyužívajú sa pri nej podporné štruktúry.

 

CJP

CJP

Technológia CJP využíva ako stavebný materiál sadrový kompozit, ktorý sa nanáša v tenkých vrstvách pomocou lisovacieho valca. Farebné pojivo z tlačových hláv následne vytvrdzuje požadovaný tvar s vysokým rozlíšením až 600 DPI.