3D skenery


Čo je to 3D skener?

3D skener je zobrazovacie zariadenie, ktoré zbiera a meria vzdialenosti bodov od skutočného objektu a prevádza ich do virtuálneho trojrozmerného objektu. 3D skenery sa používajú na vytváranie a digitalizáciu fyzických objektov. Medzi hlavné aplikácie trojrozmerného skenovania patrí reverzné inžinierstvo, inšpekčné analýzy, prototypovanie, architektonické a priemyselné modelovanie, lekárske zobrazovanie a modelovanie zdravotníckych zariadení. 3D tlačiarne môžu používať dáta z 3D skenov na vytváranie fyzických objektov. Optické trojrozmerné skenery používajú fotografické, stereoskopické kamery, lasery alebo štruktúrované alebo modulované svetlo. Pre získanie dobrého skenu z optického skeneru si často vyžaduje veľa uhlov a pohľadov.

Použitie 3D skeneru

 

Asi každý pozná túto skvelú online utilitu. Nakreslíte tu takmer všetko, ale pre naozaj veľké projekty, treba rátať aj s príplatkom. Výhodou je priamy výstup dát do formátu .stl.

Jednoduchá 3D modelovacia online aplikácia, v ktorej sa dá nájsť aj množstvo hotových modelov vytvorených jej užívateľmi.
Open-source grafický systém s obrovskými možnosťami a to všetko zdarma.
3D grafický systém zdarma, ktorý sa skladá z rôznych modulov pre elektroniku, umenie, 3D tlač, atď… Nachádza sa tu tiež veľké množstvo 3D modelov na stiahnutie zdarma.
Jedna z najpopulárnejších stránok s obrovským množstvom voľne dostupných 3D modelov pripravených na 3D tlač.
Stránka na ktorej nájdete prevažne modely konštrukčného charakteru. Nie všetky model sa dajú stiahnuť vo formáte stl.
Jednoduchá 3D modelovacia online aplikácia, v ktorej sa dá nájsť aj množstvo hotových modelov vytvorených jej užívateľmi.
Majú veľké množstvo neplatených ale aj platených modelov. Pre prioritné zobrazenie neplatených modelov filtrujte podľa „Lower prices“

 

3D skener

Základné a hobby modely

Základné modely ručných alebo stolných optických 3D skenerov pre hobby sféru ale aj pokročilých amatérov. Pre objekty do cca 1,2 metra s presnosťou do cca 0,1mm.

 

3D skener

Poloprofesionálne a profesionálne

Optické ručné 3D skenery pre menšie a stredné firmy s možnosťou využitia 3D skenovaných dát pre potreby digitalizácie, reverzného inžinierstva alebo rôznych 3D meraní. Veľkosť objektov až do 8 metrov, presnosť do cca 0,03mm.