3D skenery


3D skener dokáže skrátiť a zefektívniť prácu so získaním 3D dát a zredukovať náklady spojené s meraním dielov

 

3D skener je zobrazovacie zariadenie, ktoré zbiera a meria vzdialenosti bodov od skutočného objektu a prevádza ich do virtuálneho trojrozmerného objektu. 3D skenery sa používajú na vytváranie a digitalizáciu fyzických objektov. Medzi hlavné aplikácie trojrozmerného skenovania patrí reverzné inžinierstvo, inšpekčné analýzy, prototypovanie, architektonické a priemyselné modelovanie, lekárske zobrazovanie a modelovanie zdravotníckych zariadení. Optické trojrozmerné skenery používajú fotografické, stereoskopické kamery, lasery alebo štruktúrované alebo modulované svetlo. Získanie dobrého skenu z optického skeneru si často vyžaduje veľa uhlov a pohľadov.

 
 

 

Čo Vám prinesie investícia do 3D skeneru?

 

clockZnížte časy spojené so subdodávkami 3D meraní, alebo pomôžte vašim inžinierom efektívnejšie využívať ich čas pri dizajnovaní častí zariadení alebo celých mechanizmov.

 
3D skener dokáže skrátiť a zefektívniť prácu s komplexnými zostavami.

clock3D skenovanie využijete pri návrhu tvarovo zložitých dielov, ale aj pri 3D meraní a porovnávaní vyrobených kusov voči pôvodným CAD dátam.

 
3D skenovanie Vám umožní zredukovať náklady spojené s meraním dielov.

clockČakáte na dodanie výkresov alebo CAD dát od externých dodávateľov? Rýchlo zaznamenajte rozmery fyzického objektu alebo zmeny voči pôvodným dizajnom.

 
3D skener Vám poskytne aktualizovanú verziu 3D dát.


 

Vyberáme pre vás výhradne len tie najkvalitnejšie a univerzálne 3D skenery

3D skener

Základné a hobby

Základné modely ručných alebo stolných optických 3D skenerov pre hobby sféru ale aj pokročilých amatérov. Dobre poslúžia pri digitalizácii produktov, archivácii či archeológii. Pre objekty do cca 1,2 metra s presnosťou od 0,1mm.

 

3D skener

Polo a profesionálne

Optické ručné 3D skenery pre menšie a stredné firmy s možnosťou využitia 3D skenovaných dát pre potreby digitalizácie, reverzného inžinierstva alebo rôznych 3D meraní. Veľkosť objektov až do 8 metrov, presnosť od 0,05mm.

 

3D skener

Metrologické

Laserové ručné 3D skenery s vysokou presnosťou do 0,02 mm a rýchlosťou naberania dát so zaujímavými funkciami ako fotogrametria, zabudovaný IR mód ale aj paralelné laserové lúče a skenovanie otvorov s kalibračným certifikátom.

 

3D skener

Pre veľké objekty

Softvér Dot3D spolupracuje s mnohými hĺbkovými kamerami a bežnými operačnými systémami a tak môžete vytvárať 3D skeny veľkých objektov až po skenovanie miestností, budov a pod. vďak apatentovanej LoopClosure technológii.