Dot3D


Softvér a hardvér pre skenovanie veľkých plôch

 

Softvér DOT3D je nástroj na spracovanie a vizualizáciu dát získaných zo skenovania 3D kamerami. Tento softvér umožňuje užívateľom vytvárať 3D modely z reálnych objektov, ktoré sú potom použité pre rôzne účely, ako sú napríklad architektúra, geológia, doprava, stavebníctvo, priemysel, a pod. Softvér DOT3D obsahuje množstvo funkcií, ktoré umožňujú užívateľom pracovať s dátami, ako sú napríklad odstránenie šumu, registrácia dát, farebné mapovanie, meranie vzdialeností, tvorba virtuálnych prehliadok a mnoho ďalších. Vďaka tomu môže byť DOT3D využitý pre mnoho aplikácií, ktoré vyžadujú presnú 3D reprezentáciu reálnych objektov.

 

Dot Product
Dot Product

Podporované kamery

 

Dot3D DPI-X/XSR

Hĺbkové kamery Primesense s vlastnou Dot3D kalibráciou pre najpresnejšie získanie 3D dát, ktoré sú určené najmä pre skenovanie interiérov. Rozdiel je v ich použití DPI-XSR je určená pre skenovanie menších objektov (SR – short range) s vyšším rozlíšením a DPI-X pre snímanie interiérov až do 120 mil. bodov.

 

Intel D455

Hĺbková kamera RealSense je určená pre skenovanie exteriérov aj za priameho slnečného svetla. Jej rozsah je od 0.33 m – 4.2 m takže s ňou bezproblémovo zosnímate aj vyššie položené objekty.

 

iPhone PRO/iPad PRO

Nové rady smartfónov a tabletov Apple vo verziách PRO majú zabudovaný Lidarový snímač, ktorý dokáže využit aplikácia Dot3D iOS a tak máte prenosný 3D skener vždy zo sebou.

 

Dot3D

Výkonný softvér pre získavanie 3D dát ale aj ich spracovanie je rozdelený podľa plánovaného použitia do viacerých verzií a tak si môžete vybrať najvhodnejšie riešenie podľa seba. Viac v tabuľke nižšie.
Dot3D PRO – Najvyššia verzia umožňuje získavanie dát všetkými senzormi bez obmedzenia s HD farebnými fotografiami, neobmedzenými meraniami a anotáciami, exportami do bežných pointcloud formátov. Kompletné profesionálne riešenie pre 3D skenovanie.
Dot3D X – Verzia zo všetkými možnosťami vrámci ekosystému Dot3D, má obmedzenie v exportovanom natívnom formáte DPX, ktorý sa dá načítať iba v aplikácii Dot3D.
Dot3D Lite – Základná verzia pre skenovanie menších scén, neumožňuje pokročilé zarovnania alebo exporty do bežných formátov.
Dot3D Edit – Sprievodná aplikácia na úpravu a spracovanie údajov Dot3D. Slúži na editáciu nasnímaných dát, nie pre ich získavanie.
Dot3D View – Bezplatný prehliadač nasnímaných dát Dot3D. Žiadne možnosti 3D skenovania.

Dot Product

Súviace videá

Vzorové 3D skeny

 

m300_dual_
m300_dual_
m300_dual_
m300_dual_
m300_dual_
m300_dual_
m300_dual_
m300_dual_

A viac vzorových dát na Sketchup-e.

 

Viac o Dot3D

Softvérové verzie Dot3D

DOT3D FEATURES FREE EDIT LITE X PRO
3D skenovanie (všetky podporované 3D kamery, vrátane Intel® RealSense™ and DPI/PrimeSense) X ✓​​ (do 20 mil. bodov) ✓ (až do 160 mil. bodov) ✓ (až do 160 mil. bodov)
HD Photo Capture​ (snímanie obrazu vo vysokom rozlíšení s 3D pohľadmi) X 3 ​(na 1 sken) ​✓
Pridanie dát k skenu ​Zarovnanie nového skenu k existujúcemu X X
Optimalizácia scény 3D orezenie​ Editácia koordinátov
3D meranie (bod-bod) 3D anotácie (body, roviny, válce, fotografie) 1 meranie na 1 sken
Uloženie dát do DP/DPX DPX DP/DPX DP DPX DP
Scale Bar Targeting, Survey Targeting, AccuScale-DP Targeting, Parallel Plane Constraints X​​ ​​✓
Pokročilé merania (plocha, priemer, kváder, objem) X ​✓ ​✓
Export HD fotografií (JPG/TXT) Export anotácií a meraní (JSON/CSV) X ​​✓
Export pozícií AprilTag (TXT) Hromadná optimalizácia (hromadný postprocesing) X X​​ ​​✓ ​​✓
Vlastný dizajn anotácií ​Porovnanie skenu s CAD dátami X X X​​
Export do PTS, PLY (mračná bodov s RGB informáciami) X X​ ​✓
Export do E57, RCS, LAS, LAZ, POD, PTX, PTG ​X X​​ X​​​ ​✓