Použitie dusíku pre SLS 3D tlačiarne [vzdelávanie]


Prečo a kedy pripojiť dusík k Vašej SLS 3D tlačiarni? Aké sú náklady pri použití dusíkovej fľaše v porovnaní s generátorom dusíku? V tomto článku a náučných videách sme pre Vás pripravili zhrnutie toho najdôležitejšieho k tejto téme a ako inak, máme pre Vás pripravené riešenie šité na mieru pre kompaktné SLS 3D tlačiarne.

 

dusikovy generator

Pri 3D tlači práškovou technológiou SLS je rozhodujúca minimalizácia prítomnosti kyslíka v tlačovej komore. Kyslík môže reagovať s materiálmi SLS a degradovať ich, čo vedie k nízkej kvalite tlače a nežiaducim chybám vo finálnych výtlačkoch. Použitím inertného plynu ako je dusík, dosiahneme vytesnenie kyslíka z komory a vytvoríme kontrolované prostredie tlače, čím sa zníži riziko oxidácie. Výsledkom použitia dusíka je špičková kvalita tlače s hladším povrchom, zvýšená presnosť dielov a vylepšené mechanické vlastnosti. Dusík pomáha dosiahnuť požadované estetické a funkčné vlastnosti Vašich 3D tlačených dielov.

 

Dusík je zároveň nehorľavý a netoxický, čo z neho robí bezpečnú voľbu na vytvorenie inertného tlačového prostredia, čím zaisťuje bezpečnejší pracovný priestor pre používateľov SLS 3D tlačiarní.

 

Čistota dusíka a jeho množstvo potrebné pre jednotlivé tlačové úlohy je kľúčovým faktorom pri kalkulácii nákladovosti v rámci SLS 3D tlače v inetrnom prostredí. Nelámte si však hlavu tam, kde nie je treba. V spolupráci s našim partnerom CADMIA3D sme pripravili kompletné riešenie dusíkového generátoru a sériu náučných videí, ktoré Vás prevedú celým procesom.

 

Náučné videá na tému dusík a SLS 3D tlač

 

máj 2, 2024
Tím Go3D.sk