Novinky od výrobcu BCN3D


Španielska spoločnosť BCN3D Technologies predstavila 17.9.2020 viacero noviniek. Konkrétne novú generáciu radu Epsilon – tlačiarne Epsilon W27 a Epsilon W25, ako aj tlačiareň Sigma D25, ktorá je nástupcom obľúbenej tlačiarne SigmaX R19. Príjemným prekvapením je úplne nový Smart Cabinet, ktorý uľahčí každodennú prácu a manipuláciu s 3D tlačiarňou a materiálmi, ako aj ušetrí skladové priestory pre materiály.

 

seria-bcn3d-epsilon

BCN3D tlačiarne radu Epsilon sú výkonné profesionálne 3D tlačiarne pre industriálny sektor, ktoré umožňujú 3D tlač obrovských dielov z priemyselných materiálov a to vďaka pasívne vyhrievanej komore a úplnému uzavretiu tlačového priestoru. Obe tlačiarne disponujú opäť prelomovým systémom nezávislého duálneho extrudéra (IDEX) a veľkým tlačovým objemom 420 x 300 x 220 mm, respektíve 420 x 300 x 400 a tak ponúkajú široké možnosti využitia.

 

 

Tlačiareň Sigma D25, ktorá je nástupcom SigmaX R19, získala viacero vylepšení. K zväčšenému tlačovému objemu sa pridala aj zásadná zmena pohybového ústrojenstva osí X, Y a Z. Použitie vystuženého hliníku v kombinácii so silikónovou medzivrstvou prinieslo výrazné zlepšenie distribúcie tepla na vyhrievanej podložke a presun BondTech extrúderov na zadnú vonkajšiu stranu zamedzuje ich prehrievaniu, skracuje vzdialenosť k tlačovým hlavám a výrazne zjednodušuje obsluhu a údržbu.

 

 

bcn3d-sigma-d25

 

seria-bcn3d-epsilon

Smart cabinet je úplne nové príslušenstvo kompatibilné so všetkými novinkami BCN3D, ktoré prináša viacero funkcií, ako:
 
– Záložný elektrický zdroj UPS pre prípad výpadku energie
– Priestor pre 8 malých (750g – 1kg) alebo 4 veľké (do 2,5kg) filamenty
– Prostredie s kontrolovanou vlhkosťou pre najvyššiu kvalitu materiálov
– Zásuvku s náradím, ktorá zároveň slúži ako stolík pre váš notebook
– Úložný priestor pre neotvorené materiály, náradie a príslušenstvo
– Jednoduchšie presúvanie tlačiarne vďaka konštrukcii na kolieskach

 

október 5, 2020
Tím Go3D.sk