BCN3D Epsilon W50 SC


Kompletné riešenie pre najproduktívnejšiu 3D tlač

 

BCN3D Epsilon W50 SC je kompletné riešenie pre profesionálnu 3D tlač v industriálnom sektore. Umožňuje 3D tlač obrovských dielov z priemyselných materiálov, a to vďaka pasívne vyhrievanej komore a úplnému uzavretiu tlačového priestoru. BCN3D Epsilon W50 SC disponuje systémom nezávislého duálneho extrudéra (IDEX) a veľkým tlačovým objemom 420 x 300 x 400 mm, a tak ponúka široké možnosti pre Vaše použitie. Smart Cabinet (SC) posúva výkon tlačiarne na ďalšiu úroveň, udržiava materiály v optimálnych podmienkach a výrazne vylepšuje kvalitu každej tlače.

 

Smart Cabinet

Smart Cabinet je súčasť ekosystému Epsilon, ktorá Vám uľahčí každodennú prácu a manipuláciu s 3D tlačiarňou a materiálmi, ako aj ušetrí skladové priestory pre materiály. Smart Cabinet je možné zakúpiť spolu s tlačiarňami radu Epsilon, prípadne samostatne.

 

Smart Cabinet vám ponúka:

  • Záložný elektrický zdroj UPS pre prípad výpadku energie
  • Priestor pre 8 malých (750g – 1kg) alebo 4 veľké (do 2,5kg) filamenty
  • Prostredie s kontrolovanou vlhkosťou pre najvyššiu kvalitu materiálov
  • Zásuvku s náradím, ktorá zároveň slúži ako stolík pre váš notebook
  • Úložný priestor pre neotvorené materiály, náradie a príslušenstvo
  • Jednoduchšie presúvanie tlačiarne vďaka konštrukcii na kolieskach

Bezpečnosť na prvom mieste

Tlačiareň BCN3D Epsilon W50 je vybavená uhlíkovým filtrom a HEPA filtrom, ktorý chráni Vás a Vaše pracovné prostredie pred potenciálnymi škodlivými časticami pri tlači s priemyselnými materiálmi. 3D tlačiareň disponuje voliteľnou funkciou bezpečnostnej pauzy, ktorá pozastaví proces tlače zakaždým, keď sa otvoria dvierka krytu.

 

Produktívna tlač so systémom IDEX

Systém IDEX (Independent Dual Extrusion) obsahuje dve tlačové hlavy, ktoré sa pohybujú nezávisle na sebe a majú vlastné podávače materiálu. To umožňuje vytlačiť napríklad dva identické modely naraz alebo tlačiť zrkadlovo otočené modely. Taktiež je možné použiť pre každú tlačovú hlavu rozdielny materiál a tak tlačiť napríklad s vyplaviteľnými podporami, alebo dvojfarebne. A to všetko za čas tlače jedného modelu na konkurenčných 3D tlačiarňach.

viacmaterialova-3d-tlac
dotykovy-displej

Široké možnosti materiálov a trysiek

Jednoduchá výmena tlačových hláv Vám umožňuje rýchlo a jednoducho meniť kompozíciu 3D tlačiarne podľa aktuálneho projektu. Ak potrebujete tlačiť detailné objekty, zvolíte 0,4mm trysku, naopak ak potrebujete tlačiť veľké modely rýchlejšie, tak zvolíte trysku s priemerom 1mm*. Veľkou výhodou je možnosť tlače perimetrov detailnejšie a infill rýchlejšie hrubou tryskou.

 
*BCN3D Epsilon sú kompatibilné len s 0,4 / 0,8 / 1,0 mm a Hotend X.
 
BCN3D vyvinula v spolupráci s firmami BASF a Mitshubishi Chemicals aj nové fialmenty s označením PAHT CF15, PP, rPET alebo PP GF30 – Polypropylén s 30% prímesov sklenených vlákien.

Jednoduché ovládanie

Epsilon W50 je vybavená kapacitným dotykovým farebným displejom s intuitívnym ovládaním, ktorý prevedie používateľa každou úlohou krok po kroku. Jednou z funkcií je automatická kalibrácia tlačovej podložky, alebo proces nastavenia polohy oboch trysiek. V priebehu tlače displej zobrazuje stav danej tlačovej úlohy a umožňuje ladenie parametrov.

technical_4
technical_5

Konektivita

3D tlačiareň BCN3D Epsilon W50 je vybavená najnovšími funkciami pripojenia. Pomocou platformy BCN3D Cloud môžete jednoducho odosielať svoje tlačové úlohy prostredníctvom Wi-Fi, manažovať tlačiarne, určovať poradie a mnoho ďalšieho. Ručné aktualizácie firmvéru sú minulosťou vďaka funkcii OTA (Over The Air), ktorá zaistí, že Vaša tlačiareň bude vždy pracovať s aktuálnom režime.

Technická špecifikácia Epsilon W50 SC

Rozmery 3D tlačiarne
Tlačový objem 420mm x 300mm x 400mm
Vonkajšie rozmery 530mm x 690mm x 900mm
Hmotnosť 3D tlačiarne 37 kg
Parametre 3D tlačiarne
Technológia 3D tlače Fused Filament Fabrication (FFF)
Systém 3D tlače IDEX (Independent Dual Extrusion)
Tlačová komora uzatvorená, pasívne vykurovaná
Filtrácia aktívna, Uhlíkový a HEPA filter
Teplota v komore max. 60°C
Extrúder 2ks, Bondtech™
Tlač. hlava Optimalizované E3D hotendy
Priemer struny 2,85 mm
Výška vrstvy 0,05 — 0,5 mm
Počet trysiek 2
Počet tlačových hláv 2
Priemer trysiek 0,4 mm / 0,8 mm / 1,0 mm a Hotend X 0,6 mm
Autokalibrácia podložky áno
Vyhrievanie podložky áno
Materiál podložky sklo
Vymeniteľné trysky áno
Maximálna teplota tlačovej hlavy 300°C
Maximálna teplota podložky 120°C
Rýchlosť tlače 30 – 300 mm/s
Softvér a pripojenie
Software Cura BCN3D
Operačný systém MS Windows, Mac OS X, Linux
Podporované formáty .stl, .obj, .dxf
Pripojenie SD karta, USB, WIFI, LAN

 
Kompletná špecifikácia a ostatné dokumenty sú dostupné v sekcii Na stiahnutie.