Zortrax INKSPIRE


Technológia UV LCD a svetlocitlivé živice

 

Zortrax INKSPIRE používa technológiou UV LCD, teda LCD displej s vysokým rozlíšením a UV podsvietením, ktorý osvetľuje vrstvu fotopolymérov. Rozlíšene v osiach XY dosahuje až 50 x 50 mikrónov a pri výške vrstvy 25 mikrónov je Zortrax INKSPIRE mnohonásobne presnejšia ako bežné 3D SLA tlačiarne. A pretože celá vrstva je premietaná na fotopolymérovú živicu naraz, je tlač technógiou UV LCD až 8-krát rýchlejšia ako laserové SLA 3D tlačiarne. Mikroskopická presnosť predurčuje Zortrax Inkspire pre inžinierov, návrhárov, klenotníkov alebo zubných protetikov. Vďaka vysokej rýchlosti prevádzky môže tlačiareň fungovať ako základná jednotka v 3D tlačiarenských farmách, ktoré ponúkajú nízke až stredné výrobné kapacity.

 

Zortrax INKSPIRE
Zortrax INKSPIRE

Detaily, presnosť a rýchlosť

Stereolitografia (SLA) a Digital Light Processing (DLP) sú dve tradičné technológie tlače zo svetlocitlivej živice. V SLA je presnosť rovnaká, ale rýchlosť prevádzky je nepriamo úmerná množstvu modelov v pracovnom priestore. Pri technológii DLP je rýchlosť prevádzky konštantná, ale presnosť klesá, ak sa tlačí na celej tlačovej ploche, alebo viac modelov naraz. Zortrax UV LCD ponúka stálu, vysokú rýchlosť a presnosť bez ohľadu na to, koľko pracovného priestoru sa používa.

Flexibilná malosériová výroba

Práve pre toto je Zortrax INKSPIRE veľmi dobre použiteľný pre flexibilnú výrobu. Zoberme si napríklad tlač relatívne malých modelov ako na obrázku – krytky HDMI konektorov. Jeden Zortrax Inkspire dokáže vytlačiť 77 kusov približne za 1 h 30 min. Ak si zoberieme malosériovú výrobu, 10 tlačiarní pracujúcich spoločne v 3D tlačovej farme môže vyprodukovať približne 260 000 až 300 000 dielov za mesiac.

Zortrax INKSPIRE
Zortrax INKSPIRE

Z-SUITE INKSPIRED

Z-SUITE je špecializovaný softvér vyvinutý spoločnosťou Zortrax, ktorý sa bezplatne dodáva so všetkými 3D tlačiarňami tohto výrobcu. Teraz má však niekoľko ďalších funkcií, ktoré umožňujú jednoduchú prácu so Zortrax Inkspire. Automaticky počíta, koľko živice je potrebnej na tlač a umožňuje naplánovať pauzu vtedy, keď je potrebné doplniť ďalšiu živicu. Ďalej sa môže zadefinovať dĺžka UV osvetlenia podporných štruktúr a tým zmeniť spôsob akým sa podpory odstraňujú. Z-SUITE môže tiež vzdialene pozastaviť, pokračovať a tiež monitorovať priebeh tlače na každom zariadení Zortrax Inkspire pripojenom na rovnakú sieť Wi-Fi.

Technická špecifikácia Zortrax INKSPIRE

3D tlač
Technológia UV LCD
Veľkosť bodu 50 x 50 mikrónov
Hrúbka vrstvy 25, 50, 100 mikrónov
Rýchlosť tlače 20-36 mm/h
Vlastnosti tlačiarne
Veľkosť tlač. plochy 74 x 132 x 175 mm
Podpory Mechanicky odstrániteľné, tlačené z rovnakého materiálu
Zdroj svetla Intergrovaný, UV (vlnová dĺžka 405 nm)
Konektivita Wi-Fi, Ethernet, USB
Procesor Quad Core
Operačný systém Android
Obrazovka Dotyková, 4″
Tlačové materiály Zortrax Photopolymer Resin Basic
Externé materiály Áno
Softvér
Softvér Z-SUITE
Podporované súbory .stl, .obj, .dxf, .3mf, .zcodex
Podporované operačné systémy Mac OS X / Windows 7 a novšie
Rozmery a obsah balenia
Zariadenie 210 x 210 x 420 mm
Prepravný box 315 x 312 x 530 mm
Hmotnosť 10.5 kg
Hmotnosť tlačiarne 9.2 kg
Obsah balenia 3D Tlačiareň, Z-SUITE, Starter Kit, Zortrax Resin Basic

 
Kompletná špecifikácia a ostatné dokumenty sú dostupné v sekcii Na stiahnutie.