Zortrax INKSPIRE 2


Vylepšená v každom smere

 

Zortrax Inkspire 2 je špičková UV LCD 3D tlačiareň navrhnutá na prácu s kvalitnými živicami vo vysoko automatizovanom a efektívnom procese.
V porovnaní so starým Inkspire je väčšia, výkonnejšia a takmer vo všetkých smeroch lepšia. Inkspire 2, spolu s doplnkovými zariadeniami na následné spracovanie, boli dôkladne overené poprednými svetovými značkami ako BASF a Henkel, aby bolo možné zaručiť, že každý výtlačok má rovnaké alebo lepšie mechanické a tepelné vlastnosti ako tie, ktoré deklaruje výrobca.

 

Zortrax INKSPIRE 2

Vylepšená konštrukcia tlačovej platformy

Vylepšená konštrukcia uchytenia tlačovej podložky umožňuje jej jednoduchšie vyberanie, ako aj vkladanie nazad do tlačiarne. Rovnako je ju možné upevniť do naklonenej polohy, aby z nej a výtlačkov mohol jednoduchšie odkvapkať nadbytočný resin. Podložka je nakalibrovaná z výroby, takže Inkspire 2 je pripravená na tlač hneď po vybratí z balenia. V prípade potreby je možné spustiť aj jednoduchú kalibráciu, s ktorou vám pomôže vstavané rozhranie priamo cez displej zariadenia. Celá kalibrácia spočíva v nastavení troch skrutiek na podložke.

Senzor hladiny živice a čerpadlo

Inkspire 2 prichádza s viacerými zmenami, ktoré automatizujú celý proces tlače. Systém automatického dávkovania živice (resinu) dokáže vďaka čerpadlu naplniť nádobu priamo z fľaše, ak senzor hladiny živice zistí, že aktuálny objem nestačí na dokončenie tlače. Fľašu s resinom je možné k čerpadlu jednoducho pripevniť a upevniť ju v dedikovanom držiaku. Toto čerpadlo funguje obomi smermi. To znamená menej práce pri čistení VAT nádoby od zostatkového resinu.

Zortrax INKSPIRE 2
Zortrax INKSPIRE

Kontrola zostávajúceho resinu

Senzor hladiny je doplnený aj senzorom hmotnosti fľaše s resinom, ktorý meria, koľko živice zostáva vo fľaši umiestnenej v držiaku. Údaje z oboch snímačov určujú, koľko živice je celkovo k dispozícii pre aktuálnu tlač. Držiak na fľaše je navrhnutý tak, aby vyhovoval najpopulárnejším dizajnom fliaš s resinom.
Ak Inkspire 2 zistí, že nie je dostatok živice na dokončenie tlače, upozorní používateľa príslušnou správou na obrazovke. Ak sa živica počas tlače minie, proces sa automaticky pozastaví.

Stierací mechanizmus

Ďalšou novinkou je “stierač” živice, ktorý sa stará o optimálne rozloženie živice a zabraňuje jej usádzaniu na FEP filme. K tomu môže dochádzať najmä pri dlhších tlačových úlohách so zložitejšími živicami. Rýchlosť stierača je presne nastavená pre každý resin prispôsobený pre Inkspire 2.

Zortrax INKSPIRE 2
Zortrax INKSPIRE

Bezpečnosť

Samozrejmosťou sú zabudované uhlíkové a HEPA filtre, vďaka ktorým nebudete vystavený výparom zo živice počas tlače. Okrem už spomenutých systémov pre automatizovanie tlače je v tlačiarni zabudovaná aj poistka, ktorá automaticky pozastaví tlač v prípade výpadku elektrickej energie a znova ju spustí keď sa elektrika obnoví.

Kompletný ekosystém pre SLA tlač

Tlačiareň Zortrax Inkspire 2 dopĺňajú dve úplne nové zariadenia.
Zortrax Cleaning Station – plne automatická čistiaca stanica, ktorá za 5 minút odstráni nadbytočný nevytvrdený resin z vytlačených modelov a Zortrax Curing Station – zariadenie na vytvrdenie modelov pomocou UV svetla.
Obe zariadenia je možné použiť ako so zariadením Inkspire 2, tak aj s inými živicovými tlačiarňami.

Zortrax INKSPIRE 2

Technická špecifikácia Zortrax INKSPIRE 2

3D tlač
Technológia UV LCD
Veľkosť bodu 50 x 50 mikrónov
Hrúbka vrstvy 25, 50, 100 mikrónov
Displej 8,9″ monochromatický
Vlastnosti tlačiarne
Tlačový objem 192 x 120 x 280 mm
Podpory Mechanicky odstrániteľné, tlačené z rovnakého materiálu
Zdroj svetla Integrovaný LED panel(vlnová dĺžka 405 nm)
Konektivita Wi-Fi, LAN, USB
Obrazovka Dotyková 4″ IPS 800×480
Tlačové materiály Resiny Zortrax
Externé materiály Áno
Softvér
Softvér Z-SUITE
Podporované súbory .stl, .obj, .3mf, .dxf (iba 2D modely), .ply
Podporované operačné systémy Mac OS Mojave a novší / Windows 7 a novší
Rozmery a obsah balenia
Zariadenie ? x ? x ? mm
Prepravný box ? x ? x ? mm
Hmotnosť netto ? kg
Hmotnosť brutto 34,10 kg
Obsah balenia 3D Tlačiareň Zortrax Inkspire 2, UV Resin, Držiak fľaše s resinom, FEP film (set), Set stieracieho mechanizmu, Set senzoru hladiny resinu, Starter Kit

 
Kompletná špecifikácia a ostatné dokumenty sú dostupné v sekcii Na stiahnutie.