Zortrax APOLLER


Zortrax Apoller je inteligentné zariadenie, ktoré automaticky vyhladzuje viditeľné vrstvenie modelov po 3D tlači s MEK alebo acetónovými parami.

 

Zortrax Apoller dokáže vyhladiť modely vytlačené na všetkých FDM 3D tlačiarňach. Zariadenie je kompatibilné s materiálmi na báze ABS, HIPS a ASA, bez ohľadu na ich výrobcu. To je to, čo robí Zortrax Apoller desktopovým zariadením s výkonom v priemyselnej triede.

 

Zortrax APPOLER
Zortrax APPOLER

Technológia SVS

Technológia Smart Vapor Smoothing (SVS) využíva vlastné algoritmy pre riadenie teploty, tlaku a koncentrácie pár rozpúšťadiel vo vyhladzovacej komore Zortrax Apoller. Najskôr sa komora dostatočne zohreje a rozpúšťadlo v umývadle pod sklenenou platňou sa začne odparovať. Pary potom cirkulujú smerom hore a rovnomerne vyhladzujú modely naleptaním povrchu. Následne sa komora zahreje natoľko, aby povrch modelov zaschol a zvyšné rozpúšťadlo sa vráti do nádrže. Celý proces trvá 3 hodiny, bez ohľadu na to, koľko modelov je umiestnených v vyhladzovacej komore. Modely sú pripravené na použitie ihneď po dokončení celého procesu.

Automatický postprocesing

Modely sa umiestnia do dvojito utesnenej komory s rozmermi 300 x 250 x 250 mm a zvolia sa nadstavenia pre vyhladzovanie povrchu. Tlak vo vnútri komory sa udržuje pod tlakom okolia, aby sa zabránilo úniku pár do okolia. Výpary vo vnútri komory cirkulujú smerom hore a model vždy rovnomerne pokryjú. Po ukončení vyhladzovania Zortrax Apoller zníži vnútornú teplotu, rozpúšťadlové pary zkondenzujú a stečú späť do nádrže. Jedna fľaša s objemom 300 ml acetónu alebo MEK sa môže opätovne použiť na viacnásobné vyhladzovanie. Bezpečnostné systémy boli navrhnuté tak, aby spĺňali vysoké štandardy požadované smernicou ATEX 2014/34/EU, pre zariadenia určené do výbušného prostredia. Zortrax Apoller pracuje s acetónom a butanónom (MEK), ktoré sú široko dostupné a lacné rozpúšťadlá.

Zortrax Apoller
Zortrax APPOLER

Vzhľad vstrekovaných plastových dielov

Zariadenie Zortrax Apoller vyhladzuje vytlačené 3D modely z materiálov Z-ABS, Z-ULTRAT, Z-ULTRAT Plus, Z-ASA Pro a Z-HIPS alebo ich ekvivalentov od akýchkoľvek výrobcov. Materiály na báze HIPS môžu byť vyhladené výhradne s MEK, zatiaľ čo acetón sa odporúča pre materiály na báze ASA. Pre materiály na báze ABS sú použiteľné obe rozpúšťadlá. Pre matný povrch zvoľte materiál Z-ASA a pre ostatné materiály bude povrch po vyhladzovaní lesklý. Cirkulačný systém výparov zaručuje rovnomerné vyhladenie aj zložito tvarovaných modelov. Zortrax Apoller tiež automaticky vysuší výtlačky, a teda sú pripravené na použitie ihneď po vytiahnutí z komory.

Technická špecifikácia Zortrax Apoller

Vlastnosti Zariadenia
Technológia SVS – Smart Vapor Smoothing
Rýchlosť vyhladzovania ~180 min
Veľkosť prac. plochy 300 x 250 x 250 mm
Podporované materiály Z-ABS, Z-ULTRAT, Z-ULTRAT Plus, Z-ASA Pro, Z-HIPS
Podporované rozpúšťadlá Acetón, Butanón – MEK
Konektivita Wi-Fi, Ethernet, USB
Procesor Quad Core
Operačný systém Android
Obrazovka Dotyková, 4″
Externé materiály Áno, ABS, HIPS, ASA
Rozmery a obsah balenia
Zariadenie 671 x 396 x 388 mm
Vnútorné rozmery 340 x 270 x 260 mm
Hmotnosť 30 kg
Hmotnosť tlačiarne 9.2 kg

Kompletná špecifikácia a ostatné dokumenty sú dostupné v sekcii Na stiahnutie.