Ultimaker 3 Extended


Veľký a inteligentný pomocník pre 3D tlač bez obmedzení

 

Používatelia 3D tlačiarne Ultimaker 3 Extended získavajú voľnosť v navrhovaní a zhmotňovaní geometricky zložitých modelov bez obmedzení. Využívať pri tom môžu pokročilých materiálov ako je Nylon. Vzájomne zladený hardvér, softvér, kombinácia materiálov Ultimaker s prednastavenými tlačovými profilmi umožňuje opakovane dosahovať najlepšie výsledky vo väčšom rozmere.

 

vyhrievana plosina

Unikátna tlačová hlava

Ultimaker 3 Extended je vybavený novou tlačovou hlavou s dvoma tryskami, ktoré sa počas tlače automaticky vysúvajú a zasúvajú v závislosti od toho, ktorá tryska je v danej chvíli potrebná. Vďaka tomuto systému je možné tlačiť tvarovo náročné modely s vyplaviteľným PVA podporným materiálom alebo viacfarebné modely s bezchybnými prechodmi na povrchu.

Viacfarebná tlač, kombinácia PLA/PVA alebo Nylon/PVA

Automatizácia tlače

Automatické rozpoznávanie použitého materiálu vďaka NFC technológii znižuje riziko omylov počas prípravy tlačových úloh v softvéry Cura a zabezpečuje opakovateľnosť a bezchybnú tlač zladením materiálového profilu a použitého Print Core. Zároveň je však naďalej umožnené používať materiály od rôznych výrobcov a nájsť tak kombináciu, ktorá najviac vyhovuje Vašim projektom.

tiger
technical_3

Print Cores moduly

Vymeniteľné tlačové moduly Print Cores s optimalizovanou geometriou trysiek pre tlač základných materiálov (Print Core AA) alebo podporných materiálov (Print Core BB) znižujú riziko upchatia trysiek a prispievajú tak k spoľahlivosti 3D tlačiarne ako celku.

Zabudovaná LED indikácia v rámci Print Cores modulov upozorní ak je vyžadovaný zásah operátora.

Konektivita a bezpečnosť

Efektívne riadenie a kontrola procesu tlače je zabezpečená najmodernejšími technológiami. Pošlite svoju tlačovú úlohu priamo zo softvéru Cura cez WiFi alebo Ethernet, alebo jednoducho tlačte priamo z USB kľúča. Proces tlače a to aj z viacerých 3D tlačiarní môžete kontrolovať online vďaka zabudovaným kamerám.

 

WiFi, USB a online kamerový prenos

technical_4
technical_5

Vyhrievaná podložka s aktívnou kalibráciou

Nová vyhrievaná podložka, ktorá je ľahšia a pevnejšia ako jej predchodca znižuje vibrácie a po ukončení tlače je možné ju vybrať z 3D tlačiarne pre jednoduchšie odlúpnutie výtlačku. Kapacitný snímač integrovaný v rámci tlačovej hlavy meria vzdialenosť medzi tryskou a podložkou a následne prispôsobí túto vzdialenosť pre dokonalé uloženie prvých vrstiev na začiatku každej tlačovej úlohy.

Technická špecifikácia Ultimaker 3 Extended

um2-plus-technicke-detaily

Rozmery 3D tlačiarne
Tlačový objem 215 x 215 x 300 mm
Vonkajšie rozmery 338 x 357 x 488 mm
Hmotnosť 3D tlačiarne 12,3 kg
Parametre 3D tlačiarne
Technológia 3D tlače FFF (FDM)
Priemer struny 2,85 mm
Výška vrstvy 0,02 — 0,2 mm
Počet trysiek 2
Počet tlačových hláv 2
Priemer trysiek 0,4 mm
Autokalibrácia podložky áno
Automatické rozpoznávanie materiálu áno
Vyhrievanie podložky áno
Materiál podložky sklo
Vyhrievaná komora nie
Vymeniteľná tlačová hlava áno
Maximálna teplota tlačovej hlavy 280° C
Maximálna teplota podložky 100° C
Rýchlosť tlače 30 – 300 mm/s
Softvér a pripojenie
Software Cura
Operačný systém MS Windows, Mac OS X, Linux
Podporované formáty .stl, .obj, .dxf
Pripojenie WiFi, Ethernet, USB kľúč

Kompletná špecifikácia a ostatné dokumenty sú dostupné v sekcii Na stiahnutie.