Sinterit NILS 480


Industriálna SLS 3D tlačiareň od Sinteritu s vysokou produktivitou a najrýchlejšou návratnosťou investície na trhu

 

Vysoký výkon, produktivita a optimalizované náklady na 3D tlač. SLS tlačiarne z novej industriálnej rady od spoločnosti Sinterit dostupné pre všetkých, ktorý vyžadujú priemyselnú SLS 3D tlač pre rýchlu produkciu prototypov a série výrobkov.

 

Sinterit NILS480
Sinterit NILS 480

Inovatívna technológia s vysokou rýchlosťou

V porovnaní s XY laserom, ktorý doteraz poznáme zo série kompaktných SLS zariadení LISA a LISA PRO, umožňuje nová technológia integrovaných galvanometrov tlačiť výrazne rýchlejšie. Pri kratšom čase tlače sa zároveň môže znížiť pomer obnovy prachu a minimalizovať deformácia modelov vplyvom teploty. Ako teda funguje nový NILS 480? Na rozdiel od pohyblivého lasera v osiach XY sa laserový modul počas procesu tlače nepohybuje, ale jeho lúč je nasmerovaný na sústavu zrkadiel, ktoré ho vychyľujú. To v spolupráci s výkonným 30W LED laserom a novým unikátnym systémom nanášania presných vrstiev prachu, umožňuje produkovať rýchlejšie a efektívnejšie ako kedykoľvek predtým.

 

Rýchla návratnosť – ROI (Return Of Investment)

Pri použití industriálnych zariadení zákazníci očakávajú najmä dosiahnutie optimálnych nákladov na 3D tlač. Tieto náklady však závisia od rôznych faktorov vrátane výkonu 3D tlačiarne, ceny materiálu a pomer obnovy materiálu, údržby stroja, rýchlosti 3D tlače, amortizácie zariadenia a elektrickej energie. Zohľadnením všetkých týchto faktorov a pridaním dvoch inovatívnych automatizovaných systémov vytvoril Sinterit mimoriadne produktívny stroj. NILS 480 maximálne znižuje náklady na diel, čím zabezpečí návratnosť investície oveľa rýchlejšie v porovnaní s konkurenčnými SLS zariadeniami.

 
 

Príklad č.1: Konektor

Návratnosť ROI: 40 dní na návrat investície do zariadenia

 

Cena externej zakázkovej 3D tlače 1,82€
Cena tlače InHouse na NILS 480 0,46€
Ušetrené náklady na 1 tlač 1309,3€*
Počet dielov na návrat investície 36 576 ks
Materiál PA12 Smooth
Počet dielov v komore 960 ks
Čas tlače 25 hodín
Hustota tlače 18%
Cena tlače 437,90€ na 1 tlač

* v porovnaní so službou externej zákazkovej 3D tlače. Simulácie nákladov zahŕňajú: materiálové náklady, mzdové náklady, odpisy stroja (50% čas, jeden rok úplná amortizácia) a elektrickú energiu.

 

Connector

Príklad č.2: Vzduchový ventil

Návratnosť ROI: 62 dní na návrat investície do zariadenia

 

Cena externej zakázkovej 3D tlače 41,57€
Cena tlače InHouse na NILS 480 5,23€
Ušetrené náklady na 1 tlač 799,48€*
Počet dielov na návrat investície 1 376 ks
Materiál PA12 Smooth
Počet dielov v komore 22 ks
Čas tlače 17 hodín
Hustota tlače 18%
Cena tlače 115,06€ na 1 tlač

* v porovnaní so službou externej zákazkovej 3D tlače. Simulácie nákladov zahŕňajú: materiálové náklady, mzdové náklady, odpisy stroja (50% čas, jeden rok úplná amortizácia) a elektrickú energiu.

 

Air valve
Sinterit Studio

Sinterit STUDIO

Sinterit Studio je softvér vytvorený pre pohodlnú prácu s 3D tlačiarňami Sinterit, ktorý Vás prevedie vás krok za krokom celým procesom tlače. Od načítania Vášho modelu, cez automatické usporiadanie objektov v súlade s pravidlami SLS tlače až po sledovanie stavu vašej tlačiarne a ukončenie tlače. Sinterit Studio Advanced disponuje komplexnou sadou funkcií pre tlač všetkých materiálov, Auto-Nesting, ale aj napríklad 32 otvorených parametrov tlače, pre experimentovanie s inými prachmi a modifikáciu vlastností finálneho výtlačku.

Modulárne riešenie Sinterit

Vývojový tím Sinterit sa zameral na maximálne zefektívnenie práce s 3D tlačiarňami SLS a prachom. Výsledkom tejto snahy je vytvorenie komplexného riešenia pozostávajúceho zo špičkových SLS 3D tlačiarní a niekoľkých podporných zariadení s modulárnym využitím. Ide o pieškovačku SLS, ATEX vysávač s cyklónom, ale najmä o PHS – Powder Handling Station, čo je zariadenie, ktoré umožňuje pohodlný workflow pri práci s prachom.

 

Hlavné výhody zariadenia PHS

  • Odsávanie prachu kompatibilné s ATEX vysávačom
  • Špeciálne vstupy na odstraňovanie prášku
  • Úložný priestor pre nástroje a prach
  • Vstavané sito a separátor prášku
  • Držiak pre pieskovačku SLS
  • Jednoduchá údržba
  • LED osvetlenie

 

Sinterit LISA 2 PRO
Sinterit materials

9 druhov materiálu, nekonečné možnosti

S 9 druhmi materiálu v ponuke a možnosťou použitia materiálov tretích strán vďaka 32 otvoreným parametrom, sú tlačiarne Sinterit zariadenia s najširším portfóliom materiálov v rámci segmentu kompaktných a industriálnych SLS systémov. Naše materiály umožňujú používateľom vyrábať pružné, mäkké alebo mechanicky odolné prototypy a diely pre konečné použitie.

 

Technická špecifikácia Sinterit NILS 480

Vlastnosti 3D tlačiarne
Tlačový objem 200 x 200 x 330 mm
Maximálna veľkosť tlače (diagonálne) 435 mm
Hrúbka vrstvy 0,075 mm – 0,175 mm
Rýchlosť tlače 10 – 14 mm/hod
Priemer laseru 650 – 700 μm
Laser IR 30 W
Slicer Sinterit Studio
Kompatibilita Windows 10 a viac
Podporované súbory STL, 3MF, OBJ, 3DS, FBX, DAE
Formát súboru pre tlač *.scode, *.sspf, *.sspfz
Konektivita WI-Fi / Ethernet / USB
Ovládanie tlačiarne 15,6″ dotykové LCD
Rozmery 1200 x 1200 x 1750 mm
Hmotnosť 250 kg

Kompletná špecifikácia a ostatné dokumenty sú dostupné v sekcii Na stiahnutie.