REGNER prototypuje so Sinterit SLS [prípadová štúdia]


REGNER® sa už nemusí spoliehať na externých dodávateľov pri prototypovaní

 

Výrobcovi OEM súčiastok a riešení pre riadenie pohybu (od ovládacích skriniek po lineárne pohony), katalánskej spoločnosti REGNER®, ktorej produkty by sme našli vo väčšine elektrických invalidných vozíkoch od Európy až po Austráliu, sa vďaka SLS technológii od Sinterit podarilo ušetriť polovicu času pri vývoji mechatronických systémov.

 

Každý aktuátor je navrhovaný od nuly, aby presne spĺňal požiadavky každého zákazníka. Hoci môžu vyzerať podobne, dizajn vonkajšieho obalu je dôkladne vyvinutý a testovaný tak, aby presne spĺňal špecifické požiadavky a dosahoval čo najlepšiu výkonnosť. Jedná sa o veľmi precíznu prácu, ak vezmeme do úvahy, z koľkých pohyblivých častí sa takýto aktuátor skladá. Trenie alebo opotrebovanie môže viesť k zlyhaniu. Súčiastky lineárneho aktuátora musia byť odolné a ich povrch musí mať optimálne vlastnosti.
Lluís Llenas je členom oddelenia pre mechanický vývoj spoločnosti REGNER® a je rovnako zodpovedný za produkciu prototypov. Je skúseným odborníkom v tejto oblasti a je absolventom štúdia 3D prototypingu. Spoločnosť najskôr využívala zariadenia s technológiou FFF a po niekoľkých rokoch prešla na technológiu SLA. S týmito zariadeniami vyrobili tisícky prototypov, avšak trvanlivosť a povrchová úprava takto vytlačených dielov im neumožňovala použiť ich na spoľahlivé testovanie a nebola dostatočná na ich použitie ako predvýrobných dielcov.

 

„SLS tlačiareň zmenila služby, ktoré môžeme ponúknuť našim zákazníkom. V minulosti pre nás krátkodobá výroba nebola možnosť. Teraz môžeme byť flexibilnejší než kedykoľvek predtým. Súčiastky vyrobené FFF alebo SLA technológiami sú dobrou voľbou na získanie “fyzického dojmu” z vášho dizajnu alebo na zostrojenie hrubých prototypov. Ak však ide o výrobu spoľahlivých prototypov, ktoré môžeme použiť na záťažové testy alebo o zaslanie funkčných vzoriek našim zákazníkom na odsúhlasenie, SLS je jediná akceptovateľná voľba.” hovorí Lluís.

 

REGNER_linearnypohon

Video z výroby

jún 11, 2021
Tím Go3D.sk