Prototypy LED svietidiel so Sinterit Lisa PRO [prípadová štúdia]


Vytváranie riešení osvetlenia a jedinečného systému “koľajnicového” osvetlenia použitím Sinterit Lisa PRO

 

Talianska spoločnosť A.A.G. Stucchi, ktorá vyrába kvalitné produkty so značkou “Made in Italy”, je aktívnym lídrom v oblasti osvetlenia už viac ako 70 rokov. Vyvinuli sa z dodávateľa komponentov na tvorcov vlastných riešení.

 

LED technológia predstavovala pre Stucchi skutočnú výzvu. Postavili sa k tomu čelom: rozšírili svoje portfólio, no zároveň nezmenili svoje hlavné podnikanie. Ich systémy koľajnicových svietidiel ONETRACK a MULTISYSTEM sú najlepším príkladom práve tohto prístupu.

 

Tento úspech im umožnil expandovať do zahraničia a teraz majú tri dcérske spoločnosti a 80 špecializovaných distribútorov po celom svete.

 

Rýchle prototypovanie bolo kritickým faktorom, ktorý mal skrátiť čas vývoja produktu. Kedysi mali niekoľko dodávateľov pre 3D tlač, ale potrebovali zvýšiť efektivitu.
Výrobky a formy dizajnujú interne, takže možnosť mať skutočný diel, dokonca aj v ranej fáze projektu, je prospešné. Možnosť ukázať zákazníkovi, ako sa v priebehu niekoľkých hodín zmení návrh nového výrobku z konceptu na reálny diel, zmenil ich prístup ku všetkým projektom.
V minulosti museli diely upravovať manuálne, aby simulovali ich modifikácie, no v niektorých prípadoch to nebolo možné, prípadne výsledky neboli realistické. Ak ich tlačil termín, formy upravovali krok za krokom až do dosiahnutia konečného výsledku.

 

stucchi2

 

stucchi1

A.A.G. Stucchi hľadali riešenie, vďaka ktorému by sa vyhli potrebe vyhotovovať formu skôr, než bude hotová finálna verzia nového projektu. Po oboznámení sa s ponukou sa rozhodli kúpiť SLS 3D tlačiareň Sinterit Lisa PRO.

 

Teraz, vďaka technológii 3D tlače, môžu v krátkom čase prototypovať a následne testovať všetky nové výrobky a stavbu výrobnej formy spustiť až keď sú na 100% spokojní s modelom.

 

Aj keď na začiatku projektu urobia maximum pre presné a definitívne nastavenie špecifikácií produktu, požiadavka na zmenu môže prísť aj vtedy, keď sú formy už vyrobené. V takýchto prípadoch sa náklady na úpravu výrazne zvyšujú. S tlačiarňou Lisa PRO môžu funkčné testy vykonať na upravených dieloch ešte predtým, ako tieto zmeny prenesú na vyrobené formy.

 

V prípade A.A.G. Stucchi je tlačiareň Lisa PRO najzásadnejšia pri návrhu nových prototypov. No technológia 3D tlače by časom mohla nahradiť techniku vstrekovania.
 
Presvedčte sa sami, ako by aj vám mohla 3D technológia pomôcť v podnikaní.

 

september 9, 2021
Tím Go3D.sk