Peopoly Phenom L


MSLA 3D tlačiareň Peopoly s obrovským tlačovým objemom

 

Phenom L je druhou najväčšou 3D tlačiarňou značky Peopoly s tlačovým objemom 345.6 X 194.4 X 400 mm. Na rozdiel od jej predchodcov zo série Moai, ktoré využívali laser, Phenom L využíva na tlač technológiu MSLA (LCD + LED), čo ponúka podstatne rýchlejšiu tlač než ostatné technológie využívajúce živicu, a to najmä pri tlačení veľkých predmetov alebo viacerých menších predmetov naraz, keďže sa vytvrdzuje celá vrstva na jedno osvietenie.

 

Peopoly PHENOM L
Peopoly PHENOM L

Úžasná rýchlosť, spoľahlivosť a kvalita 3D tlače

Peopoly prispôsobil zdroj svetla tak, aby ešte lepšie distribuoval svetlo (v porovnaní s inými MSLA tlačiarňami) a zároveň blokoval infračervené teplo z LED pásov. Chladiaci systém je upravený tak, aby sa zlepšila kvalita výsledných modelov a zároveň predĺžila životnosť masky. 15,6“ 4K LCD panel ponúka optimálny pomer medzi rozlíšením, veľkosťou tlače a cenovou dostupnosťou. Vďaka nízkej cene tlačiarne Phenom L v kombinácii s obrovským tlačovým objemom, sa táto technológia stáva čoraz dostupnejšou a použiteľnejšou. Modulárny systém necháva priestor pre budúce vylepšenia, čím sa predĺži životný cyklus 3D tlačiarne.

ChiTuBox a prémiové živice Daft Resins

3D tlačiarne Peopoly spolupracujú s veľmi populárnym softvérom ChiTuBox, čo užívateľom uľahčí prechod z ich menších LCD tlačiarní. Softvér ChiTuBox je dômyselný program, ktorý poskytuje užívateľovi množstvo nástrojov, veľkú kontrolu nad procesom tlače. V softvéri je možné upraviť a vyladiť základné parametre tlače ale poskytne Vám prístup aj k pokročilým nastaveniam ako „Lifting Speed“ alebo „Light-off Delay“, ktoré možu zefektívniť Váš tlačový workflow.
 
Softvér ChiTuBox umožňuje voľne nastavovať expozíciu a podmienky tlače pre akékoľvek živice, avšak pre 3D tlač na zariadeniach Peopoly je najlepšie použiť živicu Peopoly Deft, ktorá je navrhnutá pre tlač veľkých modelov s najvyššou mierou úspechu a dlhou životnosťou LCD displeja.

Peopoly PHENOM

Súvisiace videá

 

Technická špecifikácia Peopoly PHENOM L

Vlastnosti tlačiarne
Rozlíšenie LCD displeja 3840 × 2160 (UHD) (4k)
Tlačový objem 345.6 × 194.4 x 400 mm
Rozlíšenie bodu 90um
Pomer strán 16:9
Sila UV podsvietenia 100W
Rozmery tlačiarne 525 x 395 x 780 mm
Rozmer balenia 580 x 510 x 910 mm
Objem vaničky pre resin 2,5 kg
Materiál tlačiarne Kov + plast
Farba tlačiarne Tmavo šedá konštrukcia a oranžové dvierka
Váha tlačiarne 58 kg
Váha balenia 80 kg
Spotreba energie 24V, 6A