Peopoly Phenom Forge


Najnovší prírastok do rodiny Peopoly Phenom

 

Pepoply predstavuje Forge, produkčnú veľkoformátovú MSLA tlačiareň vytvorenú ako pre domáce, tak aj industriálne použitie. Forge je poháňaný úplne novým ovládačom Vlare Core s funkciami, vďaka ktorým bude tlač jednoduchšia, rýchlejšia a presnejšia.

 

Peopoly Phenom Forge
Peopoly PHENOM

Ešte rýchlejšia tlač s presnejšími detailmi

Úplne nový, monochromatický vysokokontrastný LCD panel so svietivosťou až 500 nitov a rozlíšením 6K zdokonaľuje výsledné detaily modelu, pričom si zachováva dlhú životnosť až 1200 hodín pri použití odporúčaných materiálov a nastavení. Tlačiareň je stále vysoko prispôsobiteľná doplnkami ako extra vetracie potrubie, aktívne vyhrievanie komory, LED pásiky a ďalšie.

Vlare Core a “nylon-like” živica

3D tlačiareň Peopoly Phenom Forge je poháňaná úplne novým ovládačom Vlare Core, s ktorým prichádza aj viacero noviniek. Podpora nových slicerov Lychee Slicer, Tango Voxeldance a Vlare Slicer, podpora WiFi a sledovanie priebehu tlače prostredníctvom infračervenej kamery. Možnosť vybudovania a kontrolovania tlačovej “farmy”.
 
K tejto tlačiarni si Peopoly pripravilo aj úplne nový pevný a tuhý resin podobný nylonu.

Peopoly Phenom Forge
Peopoly Phenom Forge

Dizajn “Zostav si sám” a jeho výhody

Forge sa dodáva v dvoch krabiciach a vyžaduje 30-60 minút montáže na spojenie hornej a spodnej časti tlačiarne. K montáži nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje ani spájkovanie.
 
Pre používateľov, ktorí tlačia série modelov, sú rýchlosť a jednoduchosť používania často rovnako dôležité ako rozlíšenie. Rovný a plochý “build plate” umožňuje rýchle odstránenie modelov a ich následné čistenie a vyhrievaná vanička zas zaisťuje konzistentnosť tlače a predchádza problémom pri tlači, ktoré stoja čas a peniaze. Výmena FEP filmu alebo displeja na tejto tlačiarni nezaberie viac ako 20 minút a väčšina komponentov je prístupná po odstránení jedného panelu, čo podstatne zjednodušuje údržbu.

Súvisiace videá

 

Technická špecifikácia Peopoly Phenom Forge

Vlastnosti tlačiarne
Typ LCD panelu Vysoko kontrastný (500nit) monochromatický panel
Rozlíšenie LCD 6K
Tlačový objem 288 x 163 x 350 mm
Rozlíšenie bodu 50 um
VAT vyhrievaný
Podporovaný software Lychee Slicer, Tango Voxeldance, Vlare Slicer
Rozmery tlačiarne 685 x 685 x 475 mm
Rozmer balenia 530 x 400 x 910 mm
Objem vaničky pre resin 2,5 kg
Materiál tlačiarne Kov + plast
Hmotnosť tlačiarne (netto) 30 kg
Hmotnosť tlačiarne pri dodaní 43 kg