Omni3D FACTORY 2.0


Vstupná brána do priemyselnej 3D tlače

 

Výrobca Omni3D uvádza druhú generáciu 3D tlačiarne Factory pre profesionálne a priemyselné použitie. Celokovovej konštrukcii dominuje veľký 7″ farebný dotykový displej a tlačidlo “emergency stop”. Pohodlný prístup do stavebnej komory zaisťujú vrchné a čelné dvierka. Na rozdiel od podobných FDM zariadení, nehľadajte vo Factory 2 remeňové posuvy. Všetko je z kovu s presným skrutkovým vedením a to vo všetkých osiach XYZ. Aplikácia ušľachtilých kovových materiálov konštrukcie a vedenia má jediný cieľ – maximálnu presnosť, nízku mieru opotrebenia a spoľahlivosť tlače v režime 24/7.

 

Omni3D FACTORY 2.0

Profesionálna tlač

Riadená teplota vyhrievanej stavebnej komory, tlačovej dosky, kvapalinou chladené filamenty a tlačové hlavy, plne automatická kalibrácia tlačovej podložky a spoľahlivá tlač / sútlač oboch hláv sú hlavné štandardy Factory 2.0. Omni patentované kvapalinové chladenie dráh filamentov zaisťuje ich mechanickú konzistenciu aj pri vysokých teplotách v stavebnej komore. Na rozdiel od iných výrobcov, Factory 2.0 pri kalibrácii nepočíta korekciu, ale nastavuje tlačovú dosku do vodorovnej polohy. Umožňujú mu to tri na sebe nezávislé vertikálne uloženia. Po dosiahnutí vodorovnosti tlačovej platne, tlačiareň sama nakalibruje optimálnu medzeru medzi trykami a tlačovou plochou. Je to rýchly a presný proces pre dokonalú tlač už od prvej vrstvy.

Profesionál v každom smere

Omni3D Factory 2.0 je otvoreným G-code zariadením a neobmedzeným filament systémom. Pre zachovanie záruky presného a kvalitného výtlačku, však dôrazne odporúčame používať Omni certifikované priemyselné filamenty. Toto nie je obmedzenie, ale zodpovednosť výrobcu voči zákazníkovi. Otestované materiály prinášajú najlepšie využitie vlastností Factory 2.0. Pre slicovanie modelov je štandardne používaný Simplify3D spoločne s profilmi materiálov špeciálne vytvorených výrobcom.

Široké spektrum materiálov

Omni3D tiež ponúka širokú škálu profesionálnych tlačových materiálov, ako ABS, ASA, PET-G, PC-ABS a HIPS. Tlačiareň Factory 2.0, používaná klientmi po celom svete, je ideálna pre výrobu náhradných dielov pre stroje a výrobné linky, výrobné nástroje a zariadenia, rýchle prototypovanie a malú objemovú personalizovanú výrobu.

Technická špecifikácia Omni3D FACTORY 2.0

Vlastnosti tlačiarne
Technológia tlače FFF (Fused Filament Fabrication)
Tlačová komora uzatvorená, vyhrievaná
Tlačový objem 500 x 500 x 500 mm
Typ tlačovej podložky vyhrievaná, sklenená
Kalibrácia podložky áno
Filtrácia komory CARBON + HEPA (voliteľné)
Druh materiálov Omni3D materiály, otvorený systém
Kompatibilné materiály ABS-42, PC-ABS-47, ASA-39, PET-G-32, PET-G-32 ESD, HIPS-20, PA-6/66-HD, CF-PA-12, ABS-20s & WS-20
Priemer materiálov 1,75mm
Chladenie materiálu áno
Priemer trysiek 0,4mm
Výška vrstvy 140 – 300 mikrometrov
Rozmerová presnosť pri 200 μm vrstve, diely sú vytlačené s presnosťou do +/- 0.2 mm alebo 0.2% (čo je viac)
Maximálna teplota komory 70 °C
Maximálna teplota hotendu 360 °C (500 °C voliteľné)
Maximálna teplota podložky 130 °C
Používateľské rozhranie 7″ dotykové LCD
Konektivita SD card
Software Simplify 3D
Predvolené tlačové profily áno, pre OMNI3D materiály
Kompatibilné súbory .stl, .obj
Napájanie 110/230 V, 60/50 Hz
Maximálny odber 2,2 kW
Rozmery tlačiarne 107 x 77 x 120 cm
Váha tlačiarne 180 kg
Prepravné rozmery 120 x 80 x 141 cm
Prepravná váha 242 kg
Vyhlásenie o zhode CE

Produktová brožúra 3D tlačiarne Omni3D FACTORY 2.0.