Omni3D Factory 2.0 NET


Vstupná brána do priemyselnej 3D tlače

 

Výrobca Omni3D uvádza vynovenú verziu tlačiarne Factory 2.0, model Factory NET. Tlačiareň si zachováva všetky výhody svojho predchodcu a pridáva novinky, ktoré mu chýbali. Konektivita cez Ethernet alebo WiFi s úplne novým firmvérom a webovým rozhraním na správu a kontrolu tlače.
 
Celokovovej konštrukcii stále dominuje veľký 7″ farebný dotykový displej a tlačidlo “emergency stop”. Pohodlný prístup do stavebnej komory zaisťujú vrchné a čelné dvierka. Na rozdiel od podobných FDM zariadení, nehľadajte vo Factory 2 remeňové posuvy. Všetko je z kovu s presným skrutkovým vedením a to vo všetkých osiach XYZ. Aplikácia ušľachtilých kovových materiálov konštrukcie a vedenia má jediný cieľ – maximálnu presnosť, nízku mieru opotrebenia a spoľahlivosť tlače v režime 24/7.

 

Omni3D FACTORY 2.0

Profesionálna tlač

Riadená teplota vyhrievanej stavebnej komory, tlačovej dosky, kvapalinou chladené filamenty a tlačové hlavy, plne automatická kalibrácia tlačovej podložky a spoľahlivá tlač / sútlač oboch hláv sú hlavné štandardy Factory NET. Omni patentované kvapalinové chladenie dráh filamentov zaisťuje ich mechanickú konzistenciu aj pri vysokých teplotách v stavebnej komore. Na rozdiel od iných výrobcov, Factory NET pri kalibrácii nepočíta korekciu, ale nastavuje tlačovú dosku do vodorovnej polohy. Umožňujú mu to tri na sebe nezávislé vertikálne uloženia. Po dosiahnutí vodorovnosti tlačovej platne, tlačiareň sama nakalibruje optimálnu medzeru medzi trykami a tlačovou plochou. Je to rýchly a presný proces pre dokonalú tlač už od prvej vrstvy.

Profesionál v každom smere

Omni3D Factory NET je otvoreným G-code zariadením a neobmedzeným filament systémom. Pre zachovanie záruky presného a kvalitného výtlačku, však dôrazne odporúčame používať Omni certifikované priemyselné filamenty. Toto nie je obmedzenie, ale zodpovednosť výrobcu voči zákazníkovi. Otestované materiály prinášajú najlepšie využitie vlastností Factory NET. Pre slicovanie modelov je štandardne používaný Simplify3D spoločne s profilmi materiálov špeciálne vytvorených výrobcom.

Široké spektrum materiálov

Omni3D tiež ponúka širokú škálu profesionálnych tlačových materiálov, ako ABS, ASA, PET-G, PC-ABS a HIPS. Tlačiareň Factory NET, používaná klientmi po celom svete, je ideálna pre výrobu náhradných dielov pre stroje a výrobné linky, výrobné nástroje a zariadenia, rýchle prototypovanie a malú objemovú personalizovanú výrobu.

Technická špecifikácia Omni3D FACTORY NET

Vlastnosti tlačiarne
Technológia tlače FFF (Fused Filament Fabrication)
Tlačová komora uzatvorená, izolovaná a aktívne vyhrievaná
Tlačový objem 500 x 500 x 570 mm
Typ tlačovej podložky vyhrievaná, sklenená
Kalibrácia podložky áno
Filtrácia komory CARBON + HEPA (voliteľné)
Druh materiálov Omni3D materiály, otvorený systém
Kompatibilné materiály ABS-42, PC-ABS-47, ASA-39, PET-G-32, PET-G-32 ESD, HIPS-20, PA-6/66-HD, CF-PA-12, ABS-20s & WS-20
Priemer materiálov 1,75mm
Chladenie materiálu áno
Priemer trysiek 0,4mm (voliteľné 0,6mm a 0,8mm)
Výška vrstvy 50 μm
Rozmerová presnosť +/- 0,2%)
Maximálna teplota komory 70 °C
Maximálna teplota hotendu 260°C / 360°C / 500°C
Maximálna teplota podložky 150°C
Používateľské rozhranie 7″ dotykové LCD, web rozhranie + kamera
Konektivita SD karta, Ethernet, WiFi
Software Simplify3D
Predvolené tlačové profily áno, pre Omni3D materiály
Kompatibilné súbory .stl, .obj, .3mf, .gcode, .factory
Napájanie 230V / 50Hz (110V / 60Hz)
Maximálny odber 2,2 kW
Rozmery tlačiarne 120 x 80 x 141 cm
Hmotnosť tlačiarne 190 kg
Prepravné rozmery 120 x 80 x 141 cm
Prepravná hmotnosť 242 kg
Vyhlásenie o zhode CE

Produktová brožúra 3D tlačiarne Omni3D Factory 2.0 NET.