Nové materiály Z-HIPS a Z-GLASS


Od dnešného dňa sú dostupné tlačové materiály Z-HIPS a Z-GLASS. Tieto nové materiály s unikátnymi vlastnosťami patria do série Z-Filaments a sú primárne určené na použitie s tlačiarňami Zortrax M200.  Vlastnosti jednotlivých materiálov z radu Z-Filaments popisuje nasledujúca tabuľka.

material-props-tabelka

Hlavným znakom Z-GLASS je jeho transparentnosť, čo umožňuje, aby svetlo preniklo objemom vytlačeného modelu. Priehľadné modely prototypov nájdu uplatnenie v automobilovom priemysle ako aj v oblasti umenia či dizajnu svetiel. Príklad využitia nového termoplastu Z-GLASS od spoločnosti Zortrax znázorňuje 3D tlačená žiarovka.

 

ziarovka

Žiarovka bola tlačená s výškou vrstvy 0,14 mm, a na jej výrobu sa spotrebovalo 146g materiálu Z-GLASS.

 

Daľším materiálom je Z-HIPS. Hlavnou črtou je maximálna odolnosť proti deformácii modelov počas chladnutia, čo z neho robí ideálny materiál pre tlač veľkých modelov. Finálne modely sú pevné a odolné voči nárazom. Z-HIPS bol vyvinutý pre uspokojenie potrieb v rámci mechanického inžinierstva v rôzných oblastiach, takže ktokoľvek môže tlačiť rozmerovo presné prototypy, či dokonca výrobky koncového použitia. Príklad využitia Z-HIPS znázorňuje 3D tlačená polohovateľná stolička.

 

solicka

Stolička bola tlačená s výškou vrstvy 0,14 mm a na jej výrobu sa spotrebolavo 3578g materiálu Z-HIPS v dvoch farebných prevedeniach.

 

Späť na zoznam

december 31, 2014
Tím Go3D.sk