Nové materiály pre Sinterit LISA


Vďaka novinke od spoločnosti Sinterit, modelu 3D tlačiarne SInterit LISA 2 PRO a jej zabudovanej dusíkovej komore, je možné neustále rozširovať portfólio materiálov určených pre sinterovanie technológiou SLS. Jednou z aktuálnych noviniek je aj nový materiál Nylon PA11 Onyx a ďalšie dva pružné materiály, ktoré sú dokonca tlačiteľné aj na menšej verzii Sinterit LISA.

 
Lisa 2 PRO

Nylon PA11
 

PA11 Onyx

PA11 Onyx má vysokú hodnotu predĺženia do roztrhnutia a je veľmi odolný voči nárazom. S ohľadom na tieto výhody môžu inžinieri a dizajnéri produktov vykonávať funkčné testy bez poškodenia dielca. Je dokonalým riešením pre funkčné, finálne pohyblivé časti, kryty, západkové systémy, kľučky, športové predmety, závesy a protipožiarne prvky. Medzi jeho výhody patrí odolnosť voči chemikáliám a extrémnym poveternostným podmienkam. PA11 Onyx je vysokovýkonný polyamid PA11 – ľahký bioplast vyrobený z rastlinných obnoviteľných zdrojov. V porovnaní s ostatnými polyamidmi z tejto skupiny, ako je napríklad PA12, prináša vynikajúcu tepelnú a chemickú odolnosť, spolu s odolnosťou proti nárazu. Z desktopových SLS 3D tlačiarní, ktoré sú k dispozícii na trhu, je spoločnosť Sinterit jediná s možnosťou tlače materiálu PA11, pretože 3D tlačiareň LISA PRO používa dusíkovú komoru na vytvorenie najvhodnejšieho prostredia pre laserové spekanie.

 

Flexa Soft

 

Flexa Soft

Pri aditívnej výrobe sme zvyknutí zväčša tlačiť tvrdé a tuhé predmety, napríklad aj vďaka technológii selektívneho laserového spekania (SLS – Selective laser sintering), ktoré je známe najmä pre detailné a vysokokvalitné výtlačky z PA (polyamidov). Nový materiál TPU Soft na báze TPU (termoplastických polyuretánov) má výnimočnú mäkkosť, v rozmedzí od 40 do 55 stupňov typu Shore A, a tak je až neuveriteľné, že bol vytlačený technológiou SLS na tlačiarni Sinterit LISA a LISA 2 PRO.

 

Flexa Bright
 

Flexa Bright

Je možné dosiahnuť výtlačky bielej farby na SLS desktopovej tlačiarni? Táto otázka bola položená mnohokrát. Niektorí klienti vyžadujú biele materiály, ale pri selektívnej technológii sintrovania laserom to bolo zvyčajne spojené s veľkými priemyselnými strojmi. Flexa Bright umožňuje tlač bielych, flexibilných predmetov s dvomi úrovňami tvrdosti, v závislosti od vašej voľby. Ide o funkčnú gumu používanú v aplikáciách, keď je dôležitá pekne vyzerajúca farba. Ako gumový materiál má Flexa Bright dobrú hodnotu predĺženia do roztrhnutia a to cca 317 [%] a má pevnosť v ťahu 10 [MPa] podľa PN-ISO 37: 2007. S priemernou hodnotou tvrdosti 79 v mierke Shore typu A podľa PN-EN ISO 868: 2005 ho môžeme klasifikovať ako stredne tvrdý materiál. Absorpcia vody Flexa Bright je podľa PN-EN ISO 62: 2008 približne 3%.

 

 

 

november 6, 2018
Tím Go3D.sk