FreeScan UE PRO


Metrologické ručné skenery FreeScan

 

Skenery Shining3D FreeScan sa vyznačujú vysokou presnosťou a rýchlosťou skenovania. Sú vhodné pre rôzne aplikácie, vrátane inžinierskeho merania, reverzného inžinierstva, kontrolných meraní a ďalších priemyselných účelov. Hlavným rozdielom oproti rade Einscan je použitie týchto skenerov pre metrologické aplikácie vďaka vyššej presnosti a opakovateľnosti skenov, ako aj rozšírené funkcie ako skenovanie pomocou single line lúču pre skenovanie úzkych priestorov a dier, paralelných lúčov pre parciálne detailné skeny alebo menšie objekty a taktiež rozšírené softvérové možnosti pri získavaní dát.

 

Shining3D FreeScan UE

FreeScan UE

Model UE je základným modelom ručných metrologických skenerov radu FreeScan, ktorý disponuje 22 laserovými lúčmi, a módom pre skenovanie dier a hlbších otvorov pomocou skenu jednou kamerou a jedným lúčom. Má vysokú rýchlosť, presnosť a integritu naskenovaných dát.

 

FreeScan UE PRO

Laserový ručný 3D skener FreeScan UE Pro má vysokú presnosť ľahký a kompaktný dizajn modelu FreeScan UE. Oproti nemu však pribudol aj režim tzv. Fine skenu, teda režimu snímania, kedy skener používa 5 paralelných laserových línií. Skener disponuje teda 26+5+1 modrými laserovými čarami a integrovaným fotogrametrickým modulom, ktorý výrazne pomáha udržiavať vysokú objemovú presnosť pri veľkých objektoch. Vzhľadom k rýchlosti, presnosti a zachyteniu detailov je toto profesionálne 3D metrologické riešenie vhodné pre širokú škálu scenárov a aplikácií, vrátane presného merania porovnateľného s metrologickými štandardmi, spätného inžinierstva, aditívnej výroby a ďalších možností.

Shining3D FreeScan UE
Shining3D FreeScan UE PRO

3D skenery Shining3D

Pri zakúpení všetkých laserových skenerov radu FreeScan dostanete v balení vodotesný plastový box na prepravu s miesto pre skener, kalibračnú dosku, napájacie a dátové káble, markery a všetko potrebné príslušenstvo. Taktiež k týmto skenerom obdržíte aj kalibračný certifikát.

Kompletné softvérové vybavenie

 

Obslužný softvér FreeScan

je jednoducho použiteľný a veľmi všestranný softvér pre naberanie dát a ich spracovanie. Je jedno či ste začiatočník alebo profesionál so skenerom a softvérom FreeScan bude Vaša práca rýchla a konfortná.

 

Geomagic® Essentials ™

je robustný softvér pre transformáciu skenovaných dát do prostredia CAD a pokročilú úpravu mesh dát.

 

CAD systém SolidEdge

je softvér v ktorom môžete modelovať vlastné objekty, upravovať naskenované MESH dáta, predpripraviť modely pre 3D tlač, alebo aj vytvoriť simulácie mechanických namáhaní.

 

Mesh2Surface

je pokročilý softvér pre spätné 3D modelovanie zo skenovaných dát do CAD dát. Podporuje rôzne pokročilé funkcie ako autosurfacing, 3D náčrty, zarovnanie skenov do koordinátov, surfacing atď.

Shining3D FreeScan software

Súvisiace videá

 

Technická špecifikácia 3D Skenerov FreeScan UE a UE PRO

Model UE UE PRO
Mód skenovania Multiple Lines Scan, Single Line Scan Multiple Lines Scan, Single Line Scan, Fine Scan
Zdroj svetla 22 línií + 1 línia modrý laser 26 línií + 1 línia modrý laser + 5 paralelných línií
Presnosť skeneru do 0.02 mm do 0.02 mm
Objemová presnosť skeneru 0.02+0.03 mm/m (standard mode)
0.02+0.015 mm/m (built-in photogrammetry mode)
0.02 mm+0.04 mm/m
Rýchlosť skenovania 1,350,000 bodov/s 1,850,000 bodov/s
Mód zarovnania Marker alignment
Pracovná vzdialenosť 470 mm
Hĺbka ostrosti 300 mm – 700 mm 170 mm – 680 mm
Zorné pole 510 mm x 520mm 600 mm × 550 mm
Vzdialenosť bodu 0.05 mm – 3 mm
Zdroj svetla Modré LED svetlo
Bezpečnosť CLASS 2 – bezpečné pre oči
Fotogrametria nie áno, vstavaný modul
Konektivita USB 3.0
Výstupný formát OBJ;STL;ASC;PLY;P3;3MF
Rozmery 298 mm x 90 mm x 74.5 mm 298 mm x 103.5 mm x 74.5 mm
Hmotnosť 750 g 840 g
Certifikácie CE,FCC,ROHS,WEEE,KC

Produktovú brožúru nájdete TU.