FlashForge INVENTOR IIS


Inteligentná 3D tlačiareň pre každého nadšenca 3D tlače

 

Plnofarebný kapacitný dotykom ovládaný displej má okamžité odozvy. Jedným prstom nastavíte alebo zistíte všetko potrebné. Môžete ľahko nastaviť prostredie 3D tlače a optimálne parametre. Displej zobrazuje intuitívnymi grafické symboly a stav tlačiarne. Všetko v ľahko zrozumiteľnom grafickom vyjadrení.

 

FlashForge INVENTOR 2
FlashForge INVENTOR 2

Bezpečná v každom ohľade

Inventor IIS je vybavený radom čidiel, ktoré okamžite zvukovým alebo obrazovým vyjadrením upozorní používateľa na prípadnú a nevyhnutnú interakciu. Otvorili sa dvierka stavebnej komory? Inventor IIS okamžite reaguje, pozastaví tlač a nedovolí, aby náhla zmena prostredia výtlačok poškodila. Došla zásoba filamentu? Na displeji a prehľadnom menu môžete po jeho doplnení v tlači pokračovať. Ľahko letmým pohľadom zistíte fázu procesu tlačovej úlohy, alebo ste upozornený, že je niečo zle. Ovládanie a priebeh 3D tlače je priebežne monitorovaný a ak nemožno automaticky daný stav vyriešiť, používateľ je upozornený a je mu ponúknuté riešenie. Inventor II je 3D tlačiareň, ktorá spolupracuje s užívateľom a nepožaduje zvláštne znalosti ohľadom 3D tlače. Dôležitou súčasťou tlačiarne je aj aktívny HEPA filter, pre filtráciu nežiaducich pachov a mikročastíc uvoľňovaných pri tlači niektorých materiálov.

Už nikdy nedokončená tlač

Mimoriadne komfortné ovládanie, senzormi vybavená konštrukcia s pokrokovou diagnostikou je doplnená o mnohé ďalšie vlastnosti, ktoré významne uľahčujú 3D tlač a vytúžený cieľ. Tým je bezpochyby dosiahnutie kvalitného a pekného 3D výtlačku. Výpadok elektrickej energie znamená pre väčšinu 3D tlačiarní prerušenia bez možnosti pokračovania. Tlač sa nedokončila a bude ju treba opakovať. To neplatí pre Inventor IIS. Ten priebežne monitoruje online priebeh tlače a pri prerušení (napr. Výpadok prúdu) presne vie, v akej pozícii sa tlač nachádzala a umožní ju, pri obnove napájania, dokončiť.

FlashForge INVENTOR 2
FlashForge INVENTOR 2

Jednoducho ticho

3D tlačiareň Inventor IIS je jednou z najtichších zariadení na trhu. S úrovňou akustického šumu iba 44 dB mnohokrát neviete, či tlačiareň tlačí, alebo je v režime StandBy. Môžete ju teda mať bez akýchkoľvek problémov v kancelárii a nebude Vás rušiť. Spolu s jednoduchým ovládaním a dokonalými výtlačkami, je to úžasný vstup do 3D tlače, pre malé strojárske kancelárie, alebo aj ako vzdelávací prostriedok pre školy.

Technická špecifikácia FlashForge INVENTOR IIS

Vlastnosti tlačiarne
Technológia tlače FFF (Fused Filament Fabrication)
Priemer tryky 0,4 mm
Priemer struny 1,75 mm
Materiál Možno tlačiť materiály pre nevyhrievané podložku – PLA, PET-G, WOOD, Flex a ďalšie. Vďaka uzavretej komore umožňuje experimentálne ďalšie materiály ako sú ABS.
Maximálna veľkosť tlače 150 x 140 x 140 mm
Hrúbka vrstvy 0,05 až 0,4 mm
Presnosť v osiach XY 0,011 mm
Presnosť v osi Z 0,0025 mm
Kalibrácia tačiarne Poloautomatická, zvuková signalizácia optimálneho nadstavenia
Detekcia materiálu Áno, automatická
Podpory Automatické nalebo voliteľné mechanické, jednoduché odstránanie
Extrúder Jeden
Rozmery tlačiarne 420 x 420 x 570 mm
Váha tlačiarne 20KG
Slicer FlashPrint PRO, alebo akýkoľvek iný slicer (Simplify3D,..)
Vstupný formát STL, OBJ
Operačný systém Windows 7/ 8 / VistaMac OS X
Konektivita Wi-Fi, USB Cable, USB Stick,
Napätie 115-230 V, 50-60 Hz, 150 W

 
Produktová brožúra 3D tlačiarne FlashForge INVENTOR IIS.