FlashForge INVENTOR 2


Jednoduchšie ovládanie, jednoduchšia kontrola

 

Plnofarebný kapacitný dotykom ovládaný displej má okamžité odozvy. Jedným prstom nastavíte alebo zistíte všetko potrebné. Môžete ľahko nastaviť prostredie 3D tlače a optimálne parametre. Displej zobrazuje intuitívnymi grafické symboly a stav tlačiarne. Všetko v ľahko zrozumiteľnom grafickom vyjadrení.

 

FlashForge INVENTOR 2
FlashForge INVENTOR 2

Bezpečná

Inventor II je vybavený radom čidiel, ktoré okamžite zvukovým alebo obrazovým vyjadrením upozorní používateľa na prípadnú a nevyhnutnú interakciu. Otvorili sa dvierka stavebnej komory? Inventor II okamžite reaguje, pozastaví tlač a nedovolí, aby náhla zmena prostredia výtlačok poškodila. Došla zásoba filamentu? Na displeji a prehľadnom menu môžete po jeho doplnení v tlači pokračovať. Ľahko letmým pohľadom zistíte fázu procesu tlačovej úlohy, alebo ste upozornený, že je niečo zle. Ovládanie a priebeh 3D tlače je priebežne monitorovaný a ak nemožno automaticky daný stav vyriešiť, používateľ je upozornený a je mu ponúknuté riešenie. Inventor II je 3D tlačiareň, ktorá spolupracuje s užívateľom a nepožaduje zvláštne znalosti ohľadom 3D tlače.

Už nikdy nedokončená tlač

Mimoriadne komfortné ovládanie, senzormi vybavená konštrukcia s pokrokovou diagnostikou je doplnená o mnohé ďalšie vlastnosti, ktoré významne uľahčujú 3D tlač a vytúžený cieľ. Tým je bezpochyby dosiahnutie kvalitného a pekného 3D výtlačku. Výpadok elektrickej energie znamená pre väčšinu 3D tlačiarní prerušenia bez možnosti pokračovania. Tlač sa nedokončila a bude ju treba opakovať. To neplatí pre Inventor II. Ten priebežne monitoruje online priebeh tlače a pri prerušení (napr. Výpadok prúdu) presne vie, v akej pozícii sa tlač nachádzala a umožní ju, pri obnove napájania, dokončiť.

FlashForge INVENTOR 2
FlashForge INVENTOR 2

Jednoducho ticho

3D tlačiareň Inventor2 je jednou z najtišších zariadení na trhu. S úrovňou akustikého šumu iba 44 dB mnohokrát neviete, či tlačiareň tlačí, alebo je v režime StandBy. Môžete ju teda mať bez akýchkoľvek problémov v kancelaárii a nebude Vás rušiť. Spolu s jednoduchým ovládaním a dokonalými výtlačkami, je to úžasný vstup do 3D tlače, pre malé strojárske kancelárie, alebo aj ako vzdelávací prostriedok pre školy.

Technická špecifikácia FlashForge INVENTOR 2

Vlastnosti tlačiarne
Technológia tlače FFF (Fused Filament Fabrication)
Priemer tryky 0,4 mm
Priemer struny 1,75 mm
Materiál Možno tlačiť materiály pre nevyhrievané podložku – PLA, PET-G, WOOD, Flex a ďalšie. Vďaka uzavretej komore umožňuje experimentálne ďalšie materiály ako sú ABS.
Maximálna veľkosť tlače 150 x 140 x 140 mm
Hrúbka vrstvy 0,05 až 0,4 mm
Presnosť v osiach XY 0,011 mm
Presnosť v osi Z 0,0025 mm
Kalibrácia tačiarne Poloautomatická, zvuková signalizácia optimálneho nadstavenia
Detekcia materiálu Áno, automatická
Podpory Automatické nalebo voliteľné mechanické, jednoduché odstránanie
Extrúder Jeden
Rozmery tlačiarne 420 x 420 x 570 mm
Váha tlačiarne 20KG
Slicer FlashPrint PRO, alebo akýkoľvek iný slicer (Simplify3D,..)
Vstupný formát STL, OBJ
Operačný systém Windows 7/ 8 / VistaMac OS X
Konektivita Wi-Fi, USB Cable, USB Stick,
Napätie 115-230 V, 50-60 Hz, 150 W

 
Produktová brožúra 3D tlačiarne FlashForge INVENTOR 2.