FlashForge FINDER


Vstupná brána do 3D tlače

 

Ak sa zameriame na cenovú dostupnosť 3D tlačiarne, tlačiareň FlashForge FINDER môžme právom nazvať bránou k 3D tlači. Tieto prednosti nijako nepostihujú jej kvalitu tlače, prevádzku, ovládanie, možnosti a pokrokovú funkcionalitu. Prednosti 3D tlačiarne FINDER by mohli závidieť hociktoré násobne drahšie zariadenia.

 

FlashForge FINDER
FlashForge FINDER

Cenovo prístupná, kvalitou výnimočná

Niekedy sa stretávame s otázkou, prečo sa jej cena toľko vymyká konkurenčným riešeniam? FINDER je zariadenie s dôvtipným a jednoduchým konštrukčným riešením. Neobsahuje žiadne zbytočné prvky a jeho dizajn je čistého, jednoduchého tvaru s kvalitným dielenským spracovaním. Žiadne trčiace káble, prevody, hrany a pohyby mimo pôdorys u tlačiarne FINDER nenájdete. Všetko má logické a často skryté umiestnenie nenáročné na ďalší priestor a manipuláciu. Až keď budete držať v ruke svoj prvý výtlačok, prekvapí vás jeho precízne prevedenie, a ak si ešte spočítate celkové náklady, budete zrejme viac než len prekvapení.

Jednoducho, rýchlo a hneď na prvýkrát

Pre odoslanie modelu do tlačiarne môžete využiť WiFi pripojenie, kábel USB alebo USB flash disk. Jednoducho povedané, pošlite výtlačok spôsobom, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Dáta pre tlačiareň si ľahko pripravíte v priloženom slicery, pričom nemusíte nič zvláštneho nadstavovať, ak nechcete. V základnom nastavení sa vytvoria dáta pre 3D tlačiareň FINDER k okamžitej tlači. Môžete tiež využiť záložky “Pokročilé nastavenia” a prejsť k detailným parametrom definície vrstiev, výplne, teplôt pod. Ak by Vám nadstavenie napostačovali a hľadáte profesionálny slilcer, ktorý môžete využiť aj pri iných tlačiarňach, pozrite sa po slicery Simplify3D.

FlashForge FINDER
FlashForge FINDER

Vytvorte čo chcete

Všetko, čo potrebujete, je súčasťou základného balenia. Získajte z internetu alebo si vytvorte svoj model pomocou niektorého z CAD softvérov. 3D tlačiareň FINDER prijme úlohu, automaticky sa pripraví a začne. Je jedno, či potrebujete niečo domov, niečo opraviť, doplnok pre svoje hobby alebo vyvinúť nejaký prototyp či prípravok vo svojej profesii. Zhotovenie výtlačku prebehne rýchlo a precízne. Váš výtlačok porastie priamo pred vašimi očami rýchlosťou, ktorá táto technológia umožňuje, takmer na hranici svojich možností.

Technická špecifikácia FlashForge FINDER

Vlastnosti tlačiarne
Technológia tlače FFF (Fused Filament Fabrication)
Priemer tryky 0,4 mm
Priemer struny 1,75 mm
Materiál “PLA a odvodené od PLA, teplota trysky až do 240°C + ďalšie materiály nevyžadujúce vyhrievanú podložku
Maximálna veľkosť tlače 140 x 140 x 140
Hrúbka vrstvy 0,1 až 0,5 mm
Presnosť v osiach XY 0,011 mm
Presnosť v osi Z 0,0025 mm
Kalibrácia tačiarne Poloautomatická, zvuková signalizácia optimálneho nadstavenia
Detekcia materiálu Áno, automatická
Podpory Automatické nalebo voliteľné mechanické, jednoduché odstránanie
Extrúder Jeden
Rozmery tlačiarne 420 x 420 x 420 mm
Váha tlačiarne 20KG
Vstupný formát STL, OBJ
Operačný systém Windows 7/ 8 / VistaMac OS X
Konektivita Wi-Fi, USB Cable, USB Stick,
Napätie 115-230 V, 50-60 Hz, 150 W

 
Produktová brožúra 3D tlačiarne FlashForge FINDER.