FlashForge ADVENTURER 3


Spoľahlivá 3D tlačiareň pre začiatočníkov

 

FlashForge uvádza na trh 3D tlačiareň Adventurer 3 s neobyčajne bohatou výbavou. Kompaktné prevedenie Adventurer 3 zahŕňa prakticky všetko, čím môže byť jednotrysková tlačiareň vybavená. Moderný a jednoduchý dizajn s priehľadným zakrytovaním a vnútorným zásobníkom pre cievku s materiálom, vyžaduje minimálny priestor na Vašom stole. Ovládanie zaisťuje plnofarebný dotykový displej, ktorý zároveň zobrazuje aktuálny stav zariadenia a priebeh tlačovej úlohy pomocou grafických symbolov a obrázkov. Všetky úkony spojené s ovládaním vykonáva obsluha za pomoci jednoduchých sprievodcov, ktorí znázorňujú postup krok za krokom.

 

FlashForge ADVENTURER3
FlashForge ADVENTURER3

Bezpečná v každom ohľade

Adventurer 3 môžete postaviť na bežný stôl a hneď začať 3D tlač. Nič nikde netrčí, pohybový mechanizmus vrátane všetkých vedenie káblov a struny je ukrytý mimo konštrukcie. Tlačové súbory možno prenášať priamo z počítača pomocou Wi-Fi (veľmi jednoduché pripojenie pomocou sprievodcu priamo na displeji) alebo Ethernet Lan káblom. Môžete tiež využiť USB flash disk. Prenesené tlačovej súbory sa ukladajú na vnútornej disk Adventurer 3 a vy ho môžete kedykoľvek opakovane vyvolať priamo z displeja. Orientácia v zozname súborov je rovnaká ako v bežnom prieskumníkovi súborov v počítači. Všetko, čo potrebujete pre prvú tlač je súčasťou balenia.

Flexibilná tlačová podložka

Tlačová zostava zahrňuje vyhrievanú tlačovú podložku a dosku. Tá je vyberateľná a je vyrobená z odolného flexibilného materiálu. Jej ručným prehnutím môžete oveľa ľahšie oddeliť vytlačené modely. Povrch je prispôsobený pre udržanie výtlačku, v mnohých prípadoch bez nutnosti aplikácie adhéznej vrstvy. Kalibrácia tlačovej platne prebieha úplne automaticky bez ručného zásahu.

FlashForge ADVENTURER3
FlashForge ADVENTURER3

Vždy jednoduchá a spoľahlivé

Na pravej strane sa nachádza zásobník pre cievku filamentu. Založiť môžete bežne dostupný filament (Ø 1,75 mm). Adventurer 3 umožňuje tlačiť ABS, ASA, PLA, Flex, PETG, Nylon a ďalšími. Súčasťou extruderu (podávací mechanizmus struny) je snímač prítomnosti materiálu. V prípade jeho nedostatku počas tlače, bude tlač pozastavený do doby, než obsluha materiál doplní. Výmena alebo doplnenie filamentu prebieha za pomoci sprievodcu na displeji. Pomocou vstavanej kamery môžete vzdialene sledovať priebeh tlače prostredníctvom internetu na akomkoľvek zariadení s prakticky ľubovoľným prehliadačom. Zostava tlačovej hlavy s veľmi výkonným ventilátorom zahŕňa trysku 0,4mm, ktorá je ľahko vyberateľná. Stačí stlačiť dve čierna aretačné tlačidlá na bokoch hlavy a trysku pohodlne vysunúť.

Technická špecifikácia FlashForge ADVENTURER 3

Vlastnosti tlačiarne
Technológia tlače FFF (Fused Filament Fabrication)
Priemer tryky 0,4 mm
Priemer struny 1,75 mm
Materiál Možno tlačiť materiály pre nevyhrievané podložku – PLA, PET-G, WOOD, Flex a ďalšie. Vďaka uzavretej komore umožňuje experimentálne ďalšie materiály ako sú ABS.
Maximálna veľkosť tlače 150 x 150 x 150 mm
Hrúbka vrstvy 0,05 až 0,4 mm
Presnosť v osiach XY 0,011 mm
Presnosť v osi Z 0,0025 mm
Kalibrácia podložky Prednastavená
Detekcia materiálu Áno, automatická
Podpory Automatické nalebo voliteľné mechanické, jednoduché odstránanie
Extrúder Jeden, vysúvateľný
Rozmery tlačiarne 420 x 420 x 570 mm
Váha tlačiarne 9 kg
Slicer FlashPrint PRO, alebo akýkoľvek iný slicer (Simplify3D,..)
Vstupný formát STL, OBJ
Operačný systém Windows 7/ 8 / VistaMac OS X
Konektivita Wi-Fi, USB Cable, USB Stick, Zabudovaná kamera
Napätie 115-230 V, 50-60 Hz, 150 W

 
Produktová brožúra 3D tlačiarne FlashForge Adventurer 3.