FabPro 1000


Nová úroveň cenovej dostupnosti, jednoduchosti použitia a kvality industriálnej SLA technológie

 

Model FabPro 1000 od spoločnosti 3D Systems zdvíha latku priemyselnej 3D tlače na základnej úrovni, ktorá vyrába vysokokvalitné diely rýchlosťou blesku s pozoruhodne nízkymi prevádzkovými nákladmi a neprekonateľnou jednoduchosťou použitia. Je ideálny pre inžinierske a šperkárske aplikácie. FabPro 1000 vyniká v produkcii prototypov a malosériovej výrobe zo širokej škály vysokokvalitných materiálov.

 

FabPro
FabPro

Redefinovaná produktivita

Vytvárajte modely do pár hodín. V porovnaní s konkurenčnými SLA systémami môže FabPro 1000 vytvárať kvalitnejšie diely s presným a hladkým povrchom s až štvornásobne vyššou rýchlosťou. To všetko je umožnené vďaka unikátnej technológii.

  • 3D tlač (DLP) Stereolitografia používa projektor na vykreslenie každej vrstvy v tekutom materiáli vytvrdzovanom UV svetlom.
  • Hrúbka vrstvy od 30 do 50 mikrónov ponúka vynikajúci detail hrán, presnosť a neprekonateľný povrch.

S tlačovým objemom o rozmere 125 x 70 x 120 mm je FabPro 1000 schopný vyrábať väčšie diely rýchlejšie alebo niekoľko menších častí naraz.

Neprekonateľná rýchlosť

V rámci technológie DLP používa model FabPro 1000 projektor na zobrazenie každej vrstvy, ktorá vždy trvá rovnaký čas bez ohľadu na to, či tlačíte 1 model alebo 10 dielov naraz. Porovnanie času tlače pre vrstvu 50 mikrónov a 11 identických modelov vyzerá nasledovne:
 
Čas spracovania FabPro 1000: 2,5 hodiny
Čas tlače na konkurenčnom SLA systéme: 10 hodín

 

FabPro
FabPro

Nízke režijné náklady

Model FabPro 1000 je navrhnutý pre cenovú efektívnosť, konzistentnosť a opakovateľnosť tlačového procesu, čím robí 3D prototypovanie a malosériovú výrobu cenovo dostupnejšiu než kedykoľvek predtým. Softvér na prípravu a správu tlače 3D Sprint pomáha znižovať spotrebu materiálu s menším množstvom odpadu a optimalizáciou podporných štruktúr. Táto kombinácia rýchlosti tlače a optimalizovanej spotreby materiálu vedie k nižším nákladom a zníženiu celkových prevádzkových nákladov.

Industriálna kvalita v celom procese

Komplexné riešenie od 3D Systems dodáva každej základnej jednotke procesu priemyselnú trvanlivosť a spoľahlivosť pre zabezpečenie bezproblémového chodu každý deň. Výrobca sa sa pri vývoji sústredil na jednoduchosť použitia od inštalácie, nakladania s materiálom cez spracovanie modelov až po čistenie a údržbu.

 

  • Nevyžaduje sa žiadne špeciálne školenie ani certifikácia kvôli intuitívnej obsluhe a ľahko prístupnej tlačovej komore.
  • Výmena tlačových zásobníkov a materiálov je bezpečná a jednoduchá.
  • Spracovanie modelov po tlači je bezproblémové s dodávanou súpravou a voliteľnou vytvrdzovacou jednotkou LC-3DPrint Box UV na báze svetla.
FabPro
FabPro

Špičkový softvér 3D Sprint

Príprava dát pre 3D tlač a monitorovanie tlačových úloh prebieha v softvéri 3D Systems 3D Sprint, ktorý je dodávaný štandardne so všetkými výrobkami 3D Systems. Tento robustný, ale intuitívny výrobný softvér zjednodušuje prípravu tlače pomocou importu, editácie, opravy a delenia súborov a optimalizuje umiestnenie modelov na platformu a tvorbu podporných materiálov.

 

  • Priamy import CAD dát (STL, CTL, OBJ, WRL, PLY, IGS, STEP a ďalšie)
  • Úprava modelov (delenie, generovanie spojov, prienik telies)
  • Nástroje na automatické polohovanie a opravu modelov
  • Automatické generovanie podporných štruktúr
  • Vzdialený monitoring tlače a kalkulácie

Technická špecifikácia FabPro 1000

Rozmery tlačiarne
Vonkajšie rozmery 430 x 430 x 612 mm
Rozmery balenia 620 x 620 x 1010 mm
Tlačový objem 125 x 70 x 125 mm
Hmotnosť
Hmotnosť tlačiarne 37,5 kg
Hmotnosť balenia 55 kg
Teplota
Pracovná teplota okolia 18°-28°C
Pracovná vlhkosť 30-70%
Teplota materiálu do 35°C
Parametre 3D tlače
Technológia 3D tlače Stereolithography (DLP)
Rýchlosť tlače až 21 mm/h
Dopĺňanie materiálu Doporučované
Rozlíšenie 0,065 mm
Výška vrstvy v Z osi 30 až 50 µm
Vlnová dĺžka 405 nm
Softvér
Názov 3D Sprint®
Podporované formáty .stl, .obj, .ctl, .stp, .igs, .wrl, .ply a ďalšie