EinScan Pro HD


Vylepšite efektívnosť vysoko presného ručného skenovania

 

SHINING 3D predstavuje multifunkčný ručný 3D skener EinScan Pro HD. EinScan Pro HD, zdedil multifunkčný a modulárny dizajn ručných 3D skenerov série EinScan PRO a tak poskytuje bezkonkurenčný výkon pri snímaní vysokého rozlíšenia a presnosti pomocou ručného skenovania. Výnimočná všestrannosť a výkonné optimalizácie sa spojili, aby dosiahli maximálny výkon z vysoko efektívneho a presného 3D skenovania.

 

Shining EinScan PRO/PRO+

Použitie 3D skeneru

Vďaka novému hardvérovému a softvérovému algoritmu projekcie osvetlenia, ktorý na predmet pri ručnom skenovaní zobrazuje prúžkovaný vzor takisto ako pri fixnom móde, čo zaručí veľmi vysoké rozlíšenie až 0,2mm a presnosť až 0,045mm. Teda rovnakú presnosť pri ručnom snímaní aká bola doteraz možná iba pri fixnom skenovaní. Takisto je EinScan Pro HD schopný skenovať širšiu škálu objektov tmavej alebo čiernej farby a lesklého kovového povrchu, čím značne uľahčuje možnosti 3D skenovania rôznych materiálov bez nutnosti zmatnenia objektu.

 

SolidEdge Shining3D Edition

Spoločnosť Shining3D spolu s nemeckým popredným výrobcom Siemens pripravili nový softvér SolidEdge v ktorom kombinujú workflow CAD modelovania a úpravu naskenovaných MESH modelov. Môžete tak modelovať vlastné objekty, upravovať naskenované MESH dáta, reverzným inžinierstvom znovuvytvoriť CAD modely naskenovaných objektov, predpirpraviť modely pre 3D tlať, alebo aj vytvoriť simulácie mechanických namáhaní a podobne.

Shining EinScan PRO/PRO+
Shining EinScan PRO/PRO+

Nový softvér EXScan PRO

Spolu s novými modelmi 2X prichádza aj vynovený obslužný softvér pre skenery EXScan PRO v ktorom sa vývojári zamerali na priateľskejší UX dizajn, lepší workflow celkového skenovacieho procesu, ale aj prácu s MESH modelom. V softvéri môžete upravovať jednotlivé skeny, ich zarovnanie, ale aj vyhladiť alebo zjednoudšiť 3D model. Veľmi šikovnou funkciou je aj zarovnanie modelu do koordinátov. Softvér a aktualizácia ExScan Pro sú bezplatné pre všetkých používateľov.

3 módy skenovania

 

Ručné HD skenovanie

Pre veľmi presné skenovanie väčších objektov môžete použiť ručné skenovanie s prídavnými markermi s presnosťou až 0,45mm.

 

Ručné RAPID skenovanie

Naopak pre rýchle skenovanie s nižšou presnosťou použijete jednoducho RAPID skenovanie s naberaním až 1,5 milióna bodov s rýchlosťou 30 fps.

 

Automatické fixované skenovanie

Spolu s prídavným otočným stolom možete skenovať predmety do cca 50cm a váhy 5kg veľmi jednoducho – automaticky s rotačným stolom. 0,04mm.

Shining EinScan PRO/PRO+

Súvisiace videá

 

Technická špecifikácia 3D Skeneru EinScan PRO HD

Mód skenovania Ručný HD sken Ručný Rapid sken Automatický sken Sken zo statívu
Presnosť skeneru do 0.045 mm do 0.1 mm do 0.04 mm do 0.04 mm
Objemová presnosť 0.3 mm (použitie s terčami) 0.3 mm (použitie s terčami) / /
Rýchlosť skenovania 10 obr./sec. @ 3 000 000 bodov/s 30 obr./sec. @ 1 500 000 bodov/s PRO| 30 obr./sec. @ 1 500 000 bodov/s PRO+ Jednotlivý sken: 0,5 s Jednotlivý sken: 0,5 s
Vzdialenosť bodu 0,2 mm-3 mm 0,25-3 mm 0,24 mm 0,24 mm
Zarovnanie Feature, Terčíky, Hybridné Feature, Terčíky, Hybridné, Textúra – iba s RGB modulom Terčíky, Feature, automaticky, manuálne, body na otoč. stole Terčíky, Feature, manuálne zarovnanie,
Farebné skenovanie Áno (S farebným doplnkovým modulom) Áno (S farebným doplnkovým modulom) Áno (S farebným doplnkovým modulom) Áno (S farebným doplnkovým modulom)
Skenovanie vonku Nie, vyvarujte sa aj priamemu slnečnému žiareniu
Skenovanie špeciálnych povrchov Pre skenovanie transparentných, tmavých alebo lesklých objektov použite zmatňujúci sprej
Plocha jednotlivého skenu 209×160 mm — 310×240 mm
Hĺbka ostrosti +/- 100 mm
Pracovná vzdialenosť 510 mm
Veľkosť skenovaného objektu až do 4 m
Svetelný zdroj Biele LED svetlo
Priama tlač po skenovaní áno
Formát dát OBJ,STL,ASC,PLY
Max. záťaž otočného stolu 5 kg
Hmotnosť skeneru 1,13 kg s USB 3.0 káblom
Operačný systém Windows 7 a novší, 64 bitová verzia
Zdieľanie na Sketchfab áno
Grafická karta NVIDIA GTX7700 alebo lepšia, pamäť karty aspoň 4GB, Procesor:i5 alebo novší, pamäť RAM aspoň 16GB

Produktovú brožúru nájdete TU.