EinScan Pro 2X/2X Plus


Nová séria ručných 3D skenerov EinScan Pro 2X

 

Nové modely obľúbených ručných skenerov PRO a PRO+ sa dočkali svojich nástupcov. Produkty zo série Pro 2X sa vyznačujú zvýšenou presnosťou skenovania a rýchleším skenovaním v módoch ručného a ručného HD skenovania. Pribudli taktiež rozšírené módy pre zarovnanie skenov. Spolu s uvedením týchto zariadení spoločnosť Shining3D dodáva aj nový obslužný softvér EXSCAN a softvér SolidEdge Shining3D Edition, ktorý môžete využiť či už na kreslenie a modelovanie CAD modelov, ale aj prácu s MESHmi v podobe reverzného inžinierstva, simulácií, optimalizácii dizajnu alebo príprave modelu pre 3D tlač.

 

Shining EinScan PRO/PRO+

Použitie 3D skeneru

3D skenovanie je proces analýzy reálneho objektu a zhromažďovanie údajov o jeho tvare a prípadne jeho vzhľade (napríklad farbe). Zhromaždené údaje sa potom môžu použiť na zostavenie digitálnych 3D modelov. Zhromaždené 3D dáta sú užitočné pre širokú škálu aplikácií. Tieto zariadenia sú vo veľkej miere využívané zábavným priemyslom pri výrobe filmov a videohier, vrátane virtuálnej reality. Medzi ďalšie bežné aplikácie tejto technológie patrí získavanie kópií aditívnou výrobou, získanie pôvodných CAD modelov pomocou reverzného inžinierstva, alebo vytváranie RGB reportov a inšpekčných analýz povrchov a chýb vyrobených dielcov.

 

SolidEdge Shining3D Edition

Spoločnosť Shining3D spolu s nemeckým popredným výrobcom Siemens pripravili nový softvér SolidEdge v ktorom kombinujú workflow CAD modelovania a úpravu naskenovaných MESH modelov. Môžete tak modelovať vlastné objekty, upravovať naskenované MESH dáta, reverzným inžinierstvom znovuvytvoriť CAD modely naskenovaných objektov, predpirpraviť modely pre 3D tlať, alebo aj vytvoriť simulácie mechanických namáhaní a podobne.

Shining EinScan PRO/PRO+
Shining EinScan PRO/PRO+

Nový softvér EXScan PRO

Spolu s novými modelmi 2X prichádza aj vynovený obslužný softvér pre skenery EXScan PRO v ktorom sa vývojári zamerali na priateľskejší UX dizajn, lepší workflow celkového skenovacieho procesu, ale aj prácu s MESH modelom. Pridaný bol aj nový hybridný mód zarovnania, ktorý kombinuje dva typy zarovnaní, FEATURE a Coded Targets. Takto môžete skenovať problematické objekty s rôznymi druhmi povrchov bez toho aby ste museli celý diel oblepiť kódovanými terčami.

3 módy skenovania

 

Ručné skenovanie (Rapid Scan a HD Scan)

Pre rýchle ručné skenovanie väčších predmetov, kde nie je dôležitá maximálna presnosť, môžete použiť Rapid Scan mód s presnosťou od 0,1mm a rýchlosťou 1,5 mil. bodov/s. V prípade potreby vyššej presnosti a to až 0,05mm, použijete HD Scan s rýchlosťou 1,1 mil. bodov/s a s čítaním 100 riadkov.

 

Automatizované skenovanie s prídavným Industrial Packom

Pomocou statívu a plne automatizovaného otočného stolu dosiahnete najlepších výsledkov. Skenovanie s presnosťou 0,04mm a rýchlosťou jedného skenu pod 0,5 sekudny.

 

Fixované skenovanie

Pre predmety, ktoré sa nezmestia na otočný stôl, či už z dôvodu veľkých rozmerov, alebo váhy, umiestnite skener na statív a jednotlivými skenmi okolo objektu vytvoríte detailný 3D bjekt s presnosťou až 0,04mm.

Shining EinScan PRO/PRO+

Súvisiace videá

 

Technická špecifikácia 3D Skeneru EinScan 2X PRO/PRO+

Mód skenovania Ručný HD sken Ručný Rapid sken Automatický sken Sken zo statívu
Presnosť skeneru 0.05 mm 0.1 mm 0.04 mm 0.04 mm
Objemová presnosť 0.3 mm (použitie s terčami) 0.3 mm (použitie s terčami) / /
Rýchlosť skenovania 20 obr./sec. @ 100 000 bodov/s PRO | 1 100 000 @ 20 obr./sec. bodov/sek. PRO+ 30 obr./sec. @ 1 500 000 bodov/s PRO| 30 obr./sec. @ 1 500 000 bodov/s PRO+ Jednotlivý sken: < 1 s PRO | <0,5 s PRO+ Jednotlivý sken: < 1 s PRO | <0,5 s PRO+
Vzdialenosť bodu 0,2 – 2 mm PRO | 0,2 mm-3 mm PRO+ 0,5 – 2 mm PRO | 0,25-3 mm PRO+ 0,16 mm PRO | 0,24 mm PRO+ 0,16 mm PRO | 0,24 mm PRO+
Zarovnanie Terčíky Feature, Terčíky, Hybridné Terčíky, Feature, automaticky, manuálne, body na otoč. stole Terčíky, Feature, manuálne zarovnanie,
Farebné skenovanie Nie Áno (S farebným doplnkovým modulom) Áno (S farebným doplnkovým modulom) Áno (S farebným doplnkovým modulom)
Skenovanie vonku Nie, vyvarujte sa aj priamemu slnečnému žiareniu
Skenovanie špeciálnych povrchov Pre skenovanie transparentných, tmavých alebo lesklých objektov použite zmatňujúci sprej
Plocha jednotlivého skenu 135×100 mm — 225×170 mm PRO | 208×136 mm — 312×204 mm PRO+
Hĺbka ostrosti 100 mm
Pracovná vzdialenosť 400 mm PRO | 510 mm PRO+
Veľkosť skenovaného objektu až do 4 m
Svetelný zdroj Biele LED svetlo
Priama tlač po skenovaní áno
Formát dát OBJ,STL,ASC,PLY
Max. záťaž otočného stolu 5 kg
Hmotnosť skeneru 1,13 kg s USB 3.0 káblom
Operačný systém Windows 7 a novší, 64 bitová verzia
Zdieľanie na Sketchfab áno
Grafická karta NVIDIA GTX7700 alebo lepšia, pamäť karty aspoň 4GB, Procesor:i5 alebo novší, pamäť RAM aspoň 16GB

Produktovú brožúru nájdete TU.