DELL kúpil 5000 3D tlačiarní M200 [prípadová štúdia]


Poľský výrobca 3D tlačiarní ZORTRAX uzavrel zmluvu s technologickou spoločnosťou DELL o predaji 5,000 kusov tlačiarní Zortrax M200. Ide o historicky rekordnú objednávku, v pomerne mladom odvetví 3D tlače, ktorá umožnila poľskej spoločnosti stať sa lídrom na európskom trhu s globálnymi ambíciami.

 
„Predstavitelia spoločnosti DELL nás kontaktovali ešte v čase trvania kampane na portáli Kickstarter. Avšak v tom období sme neboli v situácii, ktorá by nám umožnila uzavrieť zmluvu na predaj takého množstva tlačiarní, pretože naše výrobné možnosti boli limitované.“ povedal Rafał Tomasiak, CEO spoločnosti ZORTRAX. „V tom čase bola naša produkcia veľmi pomalá, každá jedna tlačiareň prechádzala sériou testov, ktoré značne spomaľovali celý proces. Jednanie so spoločnosťou DELL bolo pozdržané a my sme sa mohli plne sústrediť na doručenie všetkých tlačiarní našim prispievateľom z Kickstarter-u. Situácia sa však zmenila a my sme pripravení na veľkosériovú výrobu“.

 

Spoločnosť sa vyjadrila, že tlačiarne budú distribuované do jednotlivých centrál spoločnosti DELL v strednej a východnej Ázii.

 
„Úprimne povedané, boli sme trochu prekvapení, že spoločnosť ako je DELL chce predložiť takú obrovskú objednávku, ale po čase sme si uvedomili, aké množstvo tlačiarní používame u nás v kancelárii. Pre dizajnéra, ktorý potrebuje tlačiť veľké množstvo prototypov je oveľa jednoduchšie mať 10 menších tlačiarní na stole, ktoré pracujú súčasne, ako jednu s veľkým tlačovým objemom,“ povedal Tomasiak.

Späť na zoznam

september 10, 2014
Tím Go3D.sk