Ako vybrať (prvú) 3D tlačiareň [vzdelávanie]


3D tlačiarne zažívajú posledné obdobie skutočný boom. Zorientovať sa však v širokej ponuke nemusí byť jednoduché. Pripravili sme pre Vás pár základných tipov, na čo sa zamerať pri výbere svojej, nielen prvej 3D tlačiarne. Na to, ktoré vlastnosti by 3D tlačiareň mala mať sa pozrieme nabudúce. Dnešným článkom by sme chceli úplným laikom a záujemcom o 3D tlač priblížiť aspoň základy, aby sa kúpa prvej 3D tlačiarne nezmenila na nočnú moru.


 

Medzi prvé otázky pri výbere správnej 3D tlačiarne patrí jej využiteľnosť. Čo na nej budete vyrábať, aké sú maximálne rozmery produktov a aké sú množstvá. Ak zvažujete intenzívnejšiu 3D tlač už od začiatku, je dobré zamerať sa na profesionálnejšie stroje, ktoré Vám zabezpečia nižšie servisné náklady, lepšiu opakovateľnosť výroby a v neposlednom rade aj vyššiu rýchlosť 3D tlače.

 

Ako ďalší parameter pri výbere správnej 3D tlačiarne môžeme považovať rozhodnutie medzi hotovou 3D tlačiarňou alebo stavebnicou. Výhodou v prípade stavebnicovej tlačiarne môže byť jej nižšia cena a tiež fakt, že niektoré modely 3D tlačiarní majú možnosť si časť svojich vlastných súčiastok opätovne vyrobiť. Toto riešenie však so sebou prináša aj úskalie, a to potrebnú vyššiu technickú zručnosť a komplikovanejší servis. Pri hotovej 3D tlačiarni Vám tieto starosti odpadnú, môže Vás však prekvapiť vyššia cena.

 

Cena zariadenia je rovnako jeden z najdôležitejších faktorov pri výbere nielen prvej 3D tlačiarne. Hotová 3D tlačiareň sa väčšinou nepohybuje pod 700 Eur. Na trhu sa síce nachádza niekoľko čínskych replík s cenovkou štartujúcou aj na polovici tejto sumy, ak to však s 3D tlačou myslíte vážne a nechcete, aby bolo Vaše zariadenie častejšie v servise ako v prevádzke, odporúčame sa týmto modelom vyhnúť. Nižšia cenovka so sebou nesie riziko použitia menej kvalitných konštrukčných materiálov.

 

S predajom a poradenstvom pri kúpe 3D tlačiarní Vám vieme pomôcť priamo u nás v Go3D.sk. Počas nášho pôsobenia sme vybudovali viac ako 200 spoluprác so slovenskými značkami, ktoré pravidelne využívajú naše služby či produkty. Disponujeme najväčším showroomom s 3D tlačiarňami na Slovensku, ktorý nájdete v priestoroch našej kancelárie v Novom Meste nad Váhom.

 

Engineer_s office_Sinterit

 

Kontaktný formulár

apríl 30, 2019
Tím Go3D.sk