3D tlačou proti CoViD-19 [prípadová štúdia]


Pomáhame slovenským zdravotníkom v boji proti CoViD-19

 

V ťažkých časoch svetovej pandémie a opodstatnenej predikcie poklesu ekonomiky z dôvodu povinnej izolácie sme sa zamerali na to najpodstatnejšie, ľudské zdravie. Naháňanie sa za číslami je pochopiteľné v čase, keď sa ekonomike darí a situácia je bezpečná. V časoch krízy a ohrozenia ľudských životov sa očakáva zodpovednosť a empatia k tým, ktorí trpia najviac. Aditívna výroba umožňuje veľmi promptne reagovať na vzniknutú situáciu. Od prepuknutia koronavírusu na Slovensku preto ponúkame naše kapacity tam, kde je treba, rovnako ako partneri Zortrax, Sinterit a BCN3D.

 

Go3D.sk proti Covid-19

 


 

Zortrax pomáha zdravotníkom

Popredný výrobca 3D tlačiarní Zortrax sa zameral na pomoc zdravotníkom v prvej línii. Do boja zapojili 3D tlačovú farmu o kapacite 140 3D tlačiarní technológie LPD a s vlastným dizajnom ochranného štítu zásobujú nemocnice a zdravotnícke jednotky rýchleho nasadenia. Zortrax ďalej uvádza vo svojom reporte dôležitosť farebného odlíšenia štítov pre jednotlivé skupiny zdravotníkov, čo je kritické pre ich rozpoznanie v teréne.

 

 

Sinterit proti CoViD-19

Spoločnosť Sinterit, výrobca desktopových SLS 3D tlačiarní, ktorý aktuálne rozšíril svoje výrobné kapacity, sa zameral na výrobu odolných klipov pre spojenie okuliarov s ochranným plexisklom. Do dnešného dňa dodali 4000 ochranných štítov pre zdravotníkov. Sinterit zároveň produkuje veľké množstvo ventilov pre masky a respirátorov a zvoláva komunitu s LISA a LISA PRO 3D tlačiarňami do boja proti zákernému vírusu.

 

 

BCN3D a sériová výroba ochranných štítov

Španielsky výrobca IDEX 3D tlačiarní BCN3D Technologies taktiež zapojil svoje kapacity do boja proti CoVid-19. Konkrétne ide o tlačovú farmu 63 3D tlačiarní SigmaX R19 a Epsilon, ktoré nonstop produkujú ochranné štíty z materiálu PETG pre ťažko skúšané španielske zdravotníctvo.

 

apríl 12, 2020
Tím Go3D.sk