Novinky v portfóliu BCN3D


Spoločnosť BCN3D predstavila na tohtoročnom Formnexte novinku, ktorou posúva svoje portfólio do industriálnej sféry použitia. Jej meno je BCN3D Epsilon a ponúka veľký tlačový objem, plné zakrytovanie s uhlíkovým a HEPA filtrom, samozrejmosťou je IDEX systém dvoch tlačových hláv, ale aj rozšírená konektiva a možnosť cloudového prístupu k viacerým tlačiarňam. Spolu s novou tlačiarňou predstavila spoločnosť BCN3D aj spoluprácu s veľkými firmami vyvíjajúcimi nové materiály a to spoločnosťou BASF a Mitsubishi Chemical. Do materiálového portfólia sa tak pridali aj nové fialmenty s označením PAHT CF15 – Vysoko teplotne odolný polyamidový filament s prímesou karbónových vlákien a PP GF30 – Polypropylén s 30% prímesov sklenených vlákien.

 

 

BCN3D Epsilon je výkonná profesionálna 3D tlačiareň pre industriálny sektor, ktorá umožňuje 3D tlač obroských dielov z priemyselných materiálov a to vďaka pasívne vyhrievanej komore a úplnému uzavretiu tlačového priestoru. BCN3D Epsilon disponuje systémom nezávislého duálneho extrudéra (IDEX) a veľkým tlačovým objemom 420 x 300 x 400 mm, a tak ponúka široké možnosti pre Vaše použitie.
 
Tlačiareň BCN3D Epsilon je vybavená uhlíkovým filtrom a HEPA filtrom, ktorý chráni Vás a Vaše pracovné prostredie pred potenciálnymi škodlivými časticami pri tlači s priemyselnými materiálmi. 3D tlačiareň disponuje voliteľnou funkciou bezpečnostnej pauzy, ktorá pozastaví proces tlače zakaždým, keď sa otvoria dvierka krytu.
 
Systém IDEX (Independent Dual Extrusion) obsahuje dve tlačové hlavy, ktoré sa pohybujú nezávisle na sebe a majú vlastné podávače materiálu. To umožňuje vytlačiť napríklad dva identické modely naraz alebo tlačiť zrkadlovo otočené modely. Taktiež je možné použiť pre každú tlačovú hlavu rozdielny materiál a tak tlačiť napríklad s vyplaviteľnými podporami, alebo dvojfarebne. A to všetko za čas tlače jedného modelu na konkurenčných 3D tlačiarňach.

 

Viac o produkte sa dozviete na:

 

 

december 4, 2019
Tím Go3D.sk