3D skener – SENSE


Skvelý pomocník pro 3D návrhy

 

Sú tvary a štruktúry, ktoré sa len ťažko alebo veľmi pracne, dajú namodelovať v prostredí CAD alebo v prostredí na tvorbu modelácie s organickej hmoty. Vtedy prichádza na rad 3D skener SENSE. Veľmi rýchlo a ľahko môžete naskenovať členitý či tvarovo zložitý objekt.
 
Sense 2 je prvý ručný skener s rozhraním USB, ktorý používa najnovšiu skenovaciu technológiu krátkeho dosahu od spoločnosti Intel, kamery RealSense SR300 3D. Použitím farebných kamier HD a vysoko citlivého infračerveného projektoru, technológia RealSense umožňuje bližší rozsah snímania a vyššie rozlíšenie ako zariadenia predchádzajúcej generácie.

 

technical_2

Skenujte rýchlo a bez starostí

 

Získané dáta – tzv. Mesh, môžete v priloženom SW upraviť a uložit v jednom z mnohých formátov (STL, OBJ, a pod.). Zoskenovaný súbor potom naimportujete do svojho 3D softvéru, kde dokončíte posledné úpravy. Následne môžete tento model poslať rovno do 3D tlačiarne.

 

Velké alebo malé, Sense skenuje všetko

 

Zorné pole skeneru Vám umožní skenovat objekty, ktoré si môžete predstaviť ako kocku o velkosti hrany od 20 cm až po 2 metre. SENSE môžete držať v ruke a postupne obchádzať objekt a skenovať jeho detaily. Na obrazovke sa bude prehľadne zobrazovať, čo a ako máte naskenované.

viacmaterialova-3d-tlac
sigma-dotykovy-displej

Ovládanie dotykom

 

SENSE môžete tiež primontovať na statív. V spodnej časti je umiestnený závit, ktorý je zhodný ako u väčšiny fotoaparátov. Môžete teda použiť bežný foto statív, objekt umiestniť na točiacu sa podložku a otáčaním, zmenou výšky skenera a jeho uhlovým natočením, získate veľmi presný sken.

Editujte ľahko

 

Priložený software 3D skenera SENSE je intuitívny, rýchly, presný a jednoduchý v používaní. Skenovanie prebehne v niekoľkých sekundách a sken môžete behom niekoľkých minút orezať, vylepšiť, vyretušovať alebo zafixovať. Žiadne väčšie skúsenosti s 3D CAD softvérom, dizajnom a pod. nie sú potrebné. Uvidíte, že to bude veľmi jednoduché.

Technická špecifikácia 3D Skeneru SENSE

Parametre 3d skeneru
Rozmery skeneru 129x178x33 mm
Rozmery skenovaného objektu Min. 0,2×0,2×0,2m | Max. 2x2x2m
Vzdialenosť od objektu Min. 0,2m | Max. 1,6m
Zorný uhol Horizontálny: 45°
Vertikálny: 57.5°
Diagonálny: 69°
Priestorové rozlíšenie x / y @ 0,5m 0.9mm
Hĺbkové rozlíšenie @ 0,5 m 1 mm
Rozlíšenie hĺbkového obrázku 640(w) x 480(h) px
Rozlíšenie farebného obrázku 1920(w) x 1080(h) px
Maximálna priepustnosť obrazu 30 fps
Prevádzková teplota 10-40° C
Softvér a pripojenie
Obslužný SW Scaner Sense SW
Pripojenie USB 3.0
Záruka 1 rok
Minimálne HW požiadavky Intel® Core i5™ 5th Gen alebo novší
RAM: 2 GB min.
HDD: 4 GB miesta na disku
Operačný systém 64-bit Windows 8 a novší